Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Polska...

Reprezentacja Polski wygrała prestiżowe zawody New York Judo Open 2019

04-11-2019

New York Judo Open to prestiżowy międzynarodowy turniej judo organizowany przez New York Athletic Club przy współpracy z New York State Judo Association. Zawody odbyły się 6 kwietnia 2019 r. w hali New York Athletc Club – klubu, do którego należy ponad 300 medalistów olimpijskich.

Każdego roku na turniej zapraszane są najlepsze drużyny świata. W tym roku w zawodach udział wzięły reprezentacje Polski, Niemiec, Izraela, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Rumunii. Turniej drużynowy rozgrywany był w pięciu kategoriach wagowych, a Polskę reprezentowali: Adrian Wala 66 kg, Mateusz Garbacz 73 kg, Kyrylo Wesołowski 81 kg, Radek Koszczyński 90 kg oraz Oleksij Lysenko +90 kg. Trenerem reprezentacji Polski jest Wojciech Borowiak. Kierownikiem ekipy polskiej, a zarazem drugim trenerem, jest Wojciech Szuliński.

Historyczne zwycięstwo

W pierwszym meczu Polska wygrała z Brazylią, potem polscy judocy pokonali reprezentację Niemiec. W finale Polacy spotkali się z bardzo silną reprezentacją Izraela, w skład której wchodziło trzech olimpijczyków. Polska po pełnym emocji starciu pokonała Izrael 3:2 i po raz pierwszy w historii New York Judo Open polscy zawodnicy stanęli na najwyższym podium. Nasza reprezentacja przeszła wiele przygód po drodze do Nowego Jorku i do końca nie było wiadomo, czy pojawią się na zawodach. Jako ostatni potwierdzili udział w turnieju, ale dzięki determinacji, sercu do walki oraz taktyce trenera osiągnęli historyczne zwycięstwo. Za najlepszego zawodnika całego turnieju uznano Mateusza Garbacza (73 kg) z polskiej drużyny. Nagrody wręczył mu amerykański srebrny medalista olimpijski Travis Stevens.

Złoto dla Polaków

Brawo dla całej drużyny oraz podziękowania dla amerykańskiej Polonii za niesamowity doping i motywację – mówi Sylwester Gaweł, były judoka reprezentacji Polski, a także były prezes związku judo w Nowym Jorku.

Judo to bardzo popularny sport wśród Polonii, głównie dzięki działalności właśnie Sylwestra Gawła w ramach Judo Club. Ta polonijna sekcja regularnie prowadzi treningi ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży w trzech lokacjach: Greenpoint, NY, Ridgewood, NY oraz Wallington, NJ. Zainteresowani więcej informacji mogą znaleźć na facebooku: @Sylwester Gawel Judo Club.

Końcowa klasyfikacja: 1. Polska, 2. Izrael, 3. Kanada i Gruzja. Pozostałe miejsca: USA, Niemcy, Brazylia, Wielka Brytania.

wem

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com