Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Przypadki chodzą po ludziach

04-14-2014

W tle jedna w wysp,...
Sporady Północne –...
Sporady Północne –...

Porywisty wiatr przeszywa do szpiku kości. Zatrzymuję się na chwilę w Unii, aby zagrzać zlodowaciałe dłonie. Rzucają mi się w oczy wizytówki polskich biznesów pozostawione w nieładzie nieopodal gazety „Biały Orzeł”. Biorę kilka z nich i nie zastanawiając się zbyt długo dzwonię pod pierwszy numer. Czekając, aż ktoś odbierze telefon, przyglądam się zdjęciu atrakcyjnej dziewczyny obwiązanej czarnymi pasami. Wizytówka sugeruje, że w ten sposób można wyszczuplić, ujędrnić i modelować ciało. Moim rozmówcą jest Aleksandra Nagórska, czyli sympatyczny, energiczny głos. Umawiamy się na spotkanie w jednej z kafejek w Ridgewood. Rozpoznaję ją bez większych trudności, z opisu wiem, że jest blondynką. W lokalu poza nią siedzą trzy samotne brunetki. Zamawiam zieloną herbatę jednocześnie przyglądając się jej błękitnym, niczym ocean, oczom. Jest spokojna, skupiona, o łagodnych, typowo słowiańskich rysach twarzy. Zagrzewam ręce i przystępuję do rozmowy.

– Jaka jest Twoja historia?

– W Polsce ukończyłam studia dziennikarskie i marketing. W międzyczasie jeździłam po świecie z zespołem Pieśni i Tańca „Kortowo”, reprezentacyjną grupą folklorystyczną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tańczyłam z nimi prawie 15 lat. Zwiedziłam kawał świata. Byliśmy nawet na Syberii, jako pierwsza grupa z zagranicy, która odwiedziła ten rejon świata od czasów II wojny światowej. Występowaliśmy w Teatrze Bolszoj: największym teatrze w stolicy Baszkirii – Ufie. W 92 roku mieliśmy zaszczyt zatańczyć w Watykanie dla papieża Jana Pawła II. To były piękne czasy… Człowiek był młody i wolny, a świat stał przed nim otworem.

– Widząc tyle pięknych miejsc na ziemi zdecydowałaś się na NY?

– Ależ nie, najpierw wybrałam Grecję (śmiech). Pamiętasz film „Mamma Mia!”?

– Tak, oczywiście, wspaniała obsada aktorska: Meryl Streep czy Pierce Brosnan, a dlaczego?

– Właśnie tam mieszkałam. Na tej wyspie, na której Meryl Streep w filmie prowadzi mały hotelik (śmiech). Widziałam tych ludzi, musical powstawał na moich oczach. No cóż, nic nie trwa wiecznie. Po jakimś czasie zdecydowałam się opuścić Grecję.

– I co zrobiłaś?

– Kupiłam bilet do Bostonu, bo tam mnie jeszcze nie było (śmiech). Teraz już bym się nie zdecydowała na taki ruch. Tak, to było szalone. Nie znałam nikogo, liczyłam na szczęście.

– Skoro siedzisz dziś ze mną w Ridgewood, przede mną leży wizytówka Twojego biznesu, widać, że masz sporo szczęścia.

– (Śmiech). Tak. Pewnie coś w tym jest. W każdym razie traf chciał, że trafiłam do Nowego Jorku. Poznałam tu mojego męża i… zostałam. Widzisz, w Grecji jest inna kuchnia, wyśmienita kuchnia, która swą ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim jakości produktów, smakowi i różnorodności potraw. Nieprzebrana ilość warzyw i owoców, smakowite ryby i owoce morza. A poza tym ruch, słońce i słodka, pachnąca przyroda. Tutejsze hot dogi, hamburgery, grill czy spopularyzowane fast foody zaburzyły mój metabolizm i pogorszyły kondycję.

– To znaczy przytyłaś, jak każda nowoprzybyła emigrantka?

– Tak, przytyłam i zrobił mi się cellulit. I wtedy, dzięki temu, wpadłam na genialny pomysł na biznes. Postanowiłam zrobić licencję kosmetyczki i otworzyć własną działalność. Od kilku lat prowadzę Beauty Studio na Ridgewood. W pracy skupiłam się na zabiegach, które redukują cellulit i ujędrniają skórę. Zabieg trwa około 1,5 godziny.

– Wierzysz w skuteczność tych sesji?

– Oczywiście, że tak. Powoli ustępują wszystkie niedoskonałości figury, a ciało nabiera kształtu o jakim marzysz – wiem, co mówię, sama z nich korzystam. Jest to najbardziej efektywna i naturalna metoda w walce z nadwagą i redukcją cellulitu.

– Czy w świecie wojny z niedoskonałościami masz jeszcze czas na tęsknotę za Polską?

– Mieszkam za granicą wiele lat, ale nadal bardzo tęsknię za domem, rodziną i znajomymi. Za dwa miesiące lecę do Polski. Zobaczę się z moimi dziećmi, których nie widziałam od dwóch lat.

– A ile lat mają dzieci?

 – No wiesz, moje dzieci są wyrośnięte (śmiech): jedno ma 25 lat, a drugie 23. Ale dla matki, dziecko zawsze jest dzieckiem.

– Wracając do biznesu, nie obawiasz się konkurencji? Zauważyłam, że Chinki działają na Ridgewood bardzo prężnie.

– Nie ma co porównywać. Oczywiście Chinki robią najszybciej paznokcie, w ogóle wszystkie zabiegi odbywają się w tych zakładach błyskawicznie. Ja posiadam przytulne Beauty Studio, w którym robię specyficzne zabiegi. Mam swoje stałe klientki i ze spokojem patrzę w przyszłość. Z tego, co wiem nikt, w NY nie posiada takiej maszyny jak ja. Reasumując: nie mam konkurencji (śmiech).

– Jakie masz plany na przyszłość?

– Zawsze marzyłam, by zwiedzać świat. Wiele miejsc już widziałam. Mam sporo doświadczeń i mnóstwo planów. Nie opuszcza mnie też pozytywne nastawienie do życia i wciąż staram się płynąc z prądem. Akceptuję rzekę, nurt, płynięcie, kierunek – wszystko. Czasem chciałabym tylko mieć więcej czasu na taniec...

– Taniec, mówisz, hm… To chodź, idziemy potańczyć z wiatrem.

– (Śmiech).

Dziękuję za rozmowę.

Jagoda Sobczyńska-Pruszko


Aleksandra zaprasza do Beauty Studio na Ridgewood. W celu umówienia się na wizytę warto zadzwonić pod numer: 347-282-3353.

wróć
~KLEWKI
2018-04-20 07:39:53
Zgłoś do moderacji
Ta złodzejka pochodzi z podolsztyńskich Klewek.Przyleciała do Bostonu do faceta poznanego przez internet.Obrobiła go z kasy a następnie uciekła do Polski z zakupionym za skradzione pieniądze autem (Chrysler Concorde).Dodać należy,że przed przylotem rozwiodła się z mężem którego zdradzała.Zalecam rozwagę przy kontakcie,nie powierzajcie jej pieniędzy.Chyba że chcecie je stracić
~KŁAMSTWO I FAŁŚZ!!!
2018-04-20 07:33:41
Zgłoś do moderacji
Szkoda,że na samym początku pani Aleksandra nie powiedziała,do kogo pzyleciała do Bostonu i okogo okradła a nastęonie uciekła....Nie napisała,że uciekła od męża z Polski którego zdradzała....Podaa tylko wygodne kłamliwe zdarzenia...
~Madzia
2014-04-15 01:20:02
Zgłoś do moderacji
Ale super zdjęcia, piękna kobieta...mądra kobieta...cudowne połaczenie
~Przyszła Klientka
2014-04-14 17:10:43
Zgłoś do moderacji
Brzmi genialnie, jesli to faktycznie działa, będę Pani wdzięczna

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com