Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Charyzmatyczny...

Maciej Maleńczuk na Greenpoincie

04-04-2019

W niedzielę, 31 marca, w wypełnionej do ostatniego miejsca sali Domu Narodowego na Greenpoincie wystąpił Maciej Maleńczuk.

Artysta w tekstach swoich piosenek nie oszczędza żadnej władzy, a wykonanie utworów na scenie przeplata zazwyczaj wieloma opowieściami okraszonymi często dosadnym słownictwem. Podobnie było i podczas niedzielnego popołudnia. Określany mianem jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich twórców, „bard Krakowa” nie zawiódł licznie zebranej publiczności, od początku zbierając olbrzymie brawa za każdą wykonaną piosenkę, niekiedy wprowadzając wręcz w ekstazę widownię ze szczególnym uwzględnieniem jej damskiej części.

Maciej Maleńczuk, akompaniując sobie na gitarze akustycznej, oprócz mniej znanych utworów wykonał też najpopularniejsze przeboje zespołu Pudelsi, którego był wieloletnim wokalistą. Zebrani usłyszeli takie utwory jak chociażby „Dawna Dziewczyno”, „Tango Libido” czy też „Uważaj na niego”.

Odnoszę wrażenie, że widownia dostaje na mój widok normalnie szału – powiedział nam po koncercie artysta. – Ludzie krzyczą, wrzeszczą, tupią i są generalnie zachwyceni. Sądziłem, że spotkam się tutaj z jakimś bezpośrednim hejtem, ale nic takiego się nie stało – dodał wyraźnie ucieszony muzyk.

Maciej Maleńczuk w miniony weekend odbył krótką, ale intensywną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Artysta w piątek zagrał w New Jersey, w sobotę w Chicago, a w niedzielę właśnie w Nowym Jorku. Organizatorem koncertów w New Jersey i Nowym Jorku była firma PMB Music, a w Chicago firma Christopher Entertainment.

Marcin Żurawicz

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com