Nowy Jork

poleć serwis drukuj
O właściwą oprawę...

Prezentacja Marszałka Parady Pułaskiego 2019, Miss Polonii i Jr. Miss Polonii Williamsburgu

03-13-2019

Uroczystość szarfowania tegorocznych Marszałka Parady Pułaskiego, Miss Polonii i Jr. Miss Polonii Williamsburgu odbyła się 2 marca 2019 r. w sali bankietowej przy parafii Matki Bożej Pocieszenia. Gośćmi honorowymi byli Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2019 Darek Barcikowski, prezydent Komitetu Głównego Parady Pułaskiego w Nowym Jorku Richard Zawisny, sekretarz finansowy Thomas Kazalski oraz Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2017 Sławomir Platta. Na uroczystości obecna była również Ewa Bałdyga, która w zeszłym roku prowadziła Polonię podczas Parady Pułaskiego jako Marszałek Willamsburgu oraz Miss Polonia Williamsburgu 2018 Monika Bałdyga.

W tym roku kontyngent z Williamsburga w pierwszą niedzielę października 5. Aleją jako Marszałek Parady Pułaskiego 2019 poprowadzi Jacek Stefanowski. Wraz z żoną Katarzyną od 20 lat należy do parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu i jest zaangażowanym członkiem lokalnej, polonijnej społeczności.

Tytuł Miss Polonia Williamsburgu 2019 otrzymała Nicole Kusztykiewicz, absolwentka Polskiej Szkoły Konsularnej przy parafii Matki Bożej Pocieszenia, a obecnie studentka inżynierii w Stony Brook University.

Podczas eleganckiego bankietu dokonano również prezentacji Junior Miss Polonias, którymi zostały Julia i Emilia Stefanowskie. Obie dziewczynki są uczennicami Polskiej Szkoły im. Królowej Jadwigi przy parafii św. Macieja w Ridgewood, NY.

Po części oficjalnej odbyła się zabawa taneczna, podczas której do tańca przygrywał zespół „Sygnał”.

Uroczystość została zaplanowana i przygotowana przez Komitet Parady Pułaskiego w Williamsburgu przy parafii Matki Bożej Pocieszenia.

Dziękujemy naszym sponsorom: Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i Piekarni Syrena, która od wielu lat dostarczają nam ciasta i pieczywa – mówi Marian Okuniewski, prezes Komitetu Parady Pułaskiego w Williamsburg przy parafii Matki Bożej Pocieszenia. – Dziękujemy za przybycie wszystkim gościom, którzy wzięli udział w bankiecie, i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału 6 października w Paradzie Pułaskiego. Mam nadzieję, że jak zwykle pomaszeruje nas liczne grono – dodaje prezes Okuniewski, informując, że co roku przy oprawie muzycznej zespołu „Sygnał” w kontyngencie z Williamsburga 5. Aleją maszeruje ok. 80 osób. Zaprasza też do polubienia profili Komitetu na Facebooku, Instagramie i Twitterze, tam można znaleźć więcej informacji o kontyngencie z Williamsburgu.

Joanna Szybiak


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1090.html


Komitet Parady Pułaskiego na Williamsburgu:

Facebook @williamsburgpulaski
Instagram @williamsburgpulaski
Twitter @williamsburgppc


Członkowie Komitetu Parady Pułaskiego w Williamsburg przy parafii Matki Bożej Pocieszenia:

  • Prezes Marian Okuniewski z żoną Zdzisławą Okuniewską
  • Halina Janczewska
  • Elżbieta Tylutka
  • Teresa Płonska
  • Wanda Kulaga
  • Halina Bzura
wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
05-26-2019
Obiad połączony z prezentacją produktów 4 Life Research w Klubie Polonia, Inc.
05-26-2019
Kolejna edycja festiwalu „Polska przez wieki“ w Amerykańskiej Częstochowie
05-26-2019
Piknik w Klubie Polonez
05-26-2019
Pokaz Mody i Talentu w Parafii św. Józefa
05-27-2019
Mecz: Stal Mielec z Polonia Falcon
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com