Nowy Jork

poleć serwis drukuj
O właściwą oprawę...

Prezentacja Marszałka Parady Pułaskiego 2019, Miss Polonii i Jr. Miss Polonii Williamsburgu

03-13-2019

Uroczystość szarfowania tegorocznych Marszałka Parady Pułaskiego, Miss Polonii i Jr. Miss Polonii Williamsburgu odbyła się 2 marca 2019 r. w sali bankietowej przy parafii Matki Bożej Pocieszenia. Gośćmi honorowymi byli Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2019 Darek Barcikowski, prezydent Komitetu Głównego Parady Pułaskiego w Nowym Jorku Richard Zawisny, sekretarz finansowy Thomas Kazalski oraz Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2017 Sławomir Platta. Na uroczystości obecna była również Ewa Bałdyga, która w zeszłym roku prowadziła Polonię podczas Parady Pułaskiego jako Marszałek Willamsburgu oraz Miss Polonia Williamsburgu 2018 Monika Bałdyga.

W tym roku kontyngent z Williamsburga w pierwszą niedzielę października 5. Aleją jako Marszałek Parady Pułaskiego 2019 poprowadzi Jacek Stefanowski. Wraz z żoną Katarzyną od 20 lat należy do parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu i jest zaangażowanym członkiem lokalnej, polonijnej społeczności.

Tytuł Miss Polonia Williamsburgu 2019 otrzymała Nicole Kusztykiewicz, absolwentka Polskiej Szkoły Konsularnej przy parafii Matki Bożej Pocieszenia, a obecnie studentka inżynierii w Stony Brook University.

Podczas eleganckiego bankietu dokonano również prezentacji Junior Miss Polonias, którymi zostały Julia i Emilia Stefanowskie. Obie dziewczynki są uczennicami Polskiej Szkoły im. Królowej Jadwigi przy parafii św. Macieja w Ridgewood, NY.

Po części oficjalnej odbyła się zabawa taneczna, podczas której do tańca przygrywał zespół „Sygnał”.

Uroczystość została zaplanowana i przygotowana przez Komitet Parady Pułaskiego w Williamsburgu przy parafii Matki Bożej Pocieszenia.

Dziękujemy naszym sponsorom: Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i Piekarni Syrena, która od wielu lat dostarczają nam ciasta i pieczywa – mówi Marian Okuniewski, prezes Komitetu Parady Pułaskiego w Williamsburg przy parafii Matki Bożej Pocieszenia. – Dziękujemy za przybycie wszystkim gościom, którzy wzięli udział w bankiecie, i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału 6 października w Paradzie Pułaskiego. Mam nadzieję, że jak zwykle pomaszeruje nas liczne grono – dodaje prezes Okuniewski, informując, że co roku przy oprawie muzycznej zespołu „Sygnał” w kontyngencie z Williamsburga 5. Aleją maszeruje ok. 80 osób. Zaprasza też do polubienia profili Komitetu na Facebooku, Instagramie i Twitterze, tam można znaleźć więcej informacji o kontyngencie z Williamsburgu.

Joanna Szybiak


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1090.html


Komitet Parady Pułaskiego na Williamsburgu:

Facebook @williamsburgpulaski
Instagram @williamsburgpulaski
Twitter @williamsburgppc


Członkowie Komitetu Parady Pułaskiego w Williamsburg przy parafii Matki Bożej Pocieszenia:

  • Prezes Marian Okuniewski z żoną Zdzisławą Okuniewską
  • Halina Janczewska
  • Elżbieta Tylutka
  • Teresa Płonska
  • Wanda Kulaga
  • Halina Bzura
wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com