Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Maciej „Striczu” Sulęcki spotkał się z kibicami na Greenpoincie

03-11-2019

Maciej „Striczu”...
Maciej „Striczu”...
Kibice Macieja...

W piątek, 15 marca, polski pięściarz wagi średniej Maciej „Striczu” Sulęcki (27-1, 11 KO) skrzyżuje rękawice z Amerykaninem Gabrielem Rosado (24-11-1, 14 KO). Walka odbędzie się w Filadelfii podczas gali DAZAN i ma dla boksera pochodzącego z Warszawy stanowić przepustkę do amerykańskiej kariery.

Tuż po przylocie do Stanów Zjednoczonych Maciej „Striczu” Sulęcki spotkał się z fanami i polonijnymi mediami. Minikonferencja prasowa została zorganizowana w Amber Steah House na Greenpoincie. Pięściarz chętnie rozmawiał zarówno z dziennikarzami, jak i kibicami, a także robił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia oraz rozdawał autografy. Opowiadał o przygotowaniach do najbliższej walki, ale także wspominał swojego byłego trenera Andrzeja Gmitruka, który zmarł tragicznie w listopadzie ubiegłego roku. Właśnie byłemu szkoleniowcowi zamierza zadedykować wygrany pojedynek z Gabrielem Rosado.

Każde kolejne zwycięstwo będzie dedykowane jemu, bo tak naprawdę doprowadził mnie do tego miejsca, w którym jestem, i mieliśmy wspólne marzenie, żeby walczyć o tytuł mistrza świata – podkreślał „Striczu”, dodając, że kontynuatorem dzieła Gmitriuka jest jego obecny trener Piotr Wilczewski, który był jego nieoficjalnym asystentem.

Dla 29-letniego Macieja Sulęckiego najbliższa walka ma bardzo duże znaczenie, ponieważ może otworzyć mu drogę do kolejnych pojedynków z czołowymi pięściarzami wagi średniej podczas gal bokserskich organizowanych przez portal telewizyjny DAZAN. W kontrakcie ma zapowiedziane kolejne dwie walki, pod warunkiem, że z wcześniejszych wyjdzie zwycięsko. Przed „Striczem” ciężkie wyzwanie, ponieważ Gabriel Rosado nie tylko jest uznawany za jednego z najtwardszych zawodników wagi średniej, a dodatkowo będzie walczył u siebie, przed własną publicznością, gdyż Filadelfia jest jego rodzinnym miastem. Polski pięściarz jednak nie obawia się niczego, tym bardziej, że – jak twierdzi – jest przygotowany na „wielką wojnę w ringu”, oraz że interesuje go tylko zwycięstwo. – Idziemy po wygraną i nic innego się nie liczy – podkreślał wielokrotnie podczas spotkania na Greenpoincie.

AM

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com