Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Maciej „Striczu” Sulęcki spotkał się z kibicami na Greenpoincie

03-11-2019

Maciej „Striczu”...
Maciej „Striczu”...
Kibice Macieja...

W piątek, 15 marca, polski pięściarz wagi średniej Maciej „Striczu” Sulęcki (27-1, 11 KO) skrzyżuje rękawice z Amerykaninem Gabrielem Rosado (24-11-1, 14 KO). Walka odbędzie się w Filadelfii podczas gali DAZAN i ma dla boksera pochodzącego z Warszawy stanowić przepustkę do amerykańskiej kariery.

Tuż po przylocie do Stanów Zjednoczonych Maciej „Striczu” Sulęcki spotkał się z fanami i polonijnymi mediami. Minikonferencja prasowa została zorganizowana w Amber Steah House na Greenpoincie. Pięściarz chętnie rozmawiał zarówno z dziennikarzami, jak i kibicami, a także robił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia oraz rozdawał autografy. Opowiadał o przygotowaniach do najbliższej walki, ale także wspominał swojego byłego trenera Andrzeja Gmitruka, który zmarł tragicznie w listopadzie ubiegłego roku. Właśnie byłemu szkoleniowcowi zamierza zadedykować wygrany pojedynek z Gabrielem Rosado.

Każde kolejne zwycięstwo będzie dedykowane jemu, bo tak naprawdę doprowadził mnie do tego miejsca, w którym jestem, i mieliśmy wspólne marzenie, żeby walczyć o tytuł mistrza świata – podkreślał „Striczu”, dodając, że kontynuatorem dzieła Gmitriuka jest jego obecny trener Piotr Wilczewski, który był jego nieoficjalnym asystentem.

Dla 29-letniego Macieja Sulęckiego najbliższa walka ma bardzo duże znaczenie, ponieważ może otworzyć mu drogę do kolejnych pojedynków z czołowymi pięściarzami wagi średniej podczas gal bokserskich organizowanych przez portal telewizyjny DAZAN. W kontrakcie ma zapowiedziane kolejne dwie walki, pod warunkiem, że z wcześniejszych wyjdzie zwycięsko. Przed „Striczem” ciężkie wyzwanie, ponieważ Gabriel Rosado nie tylko jest uznawany za jednego z najtwardszych zawodników wagi średniej, a dodatkowo będzie walczył u siebie, przed własną publicznością, gdyż Filadelfia jest jego rodzinnym miastem. Polski pięściarz jednak nie obawia się niczego, tym bardziej, że – jak twierdzi – jest przygotowany na „wielką wojnę w ringu”, oraz że interesuje go tylko zwycięstwo. – Idziemy po wygraną i nic innego się nie liczy – podkreślał wielokrotnie podczas spotkania na Greenpoincie.

AM

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
05-26-2019
Obiad połączony z prezentacją produktów 4 Life Research w Klubie Polonia, Inc.
05-26-2019
Kolejna edycja festiwalu „Polska przez wieki“ w Amerykańskiej Częstochowie
05-26-2019
Piknik w Klubie Polonez
05-26-2019
Pokaz Mody i Talentu w Parafii św. Józefa
05-27-2019
Mecz: Stal Mielec z Polonia Falcon
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com