Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Młodzi aktorzy oraz...

Michał Koterski gościł w Polskiej Szkole Dokształcającej im. H. Sienkiewicza na Brooklynie

03-11-2019

2 marca znany i lubiany aktor Michał Koterski odwiedził uczniów Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie. Aktor przybył do Nowego Jorku z okazji premiery filmu „7 Uczuć”, a do spotkania z polonijną młodzieżą doszło z inicjatywy Mariusza Kutrzuby, właściciela TeatrPolski.us, którego córka uczęszcza na zajęcia lekcyjne w PSD im. H. Sienkiewicza.

Spotkanie połączone zostało z warsztatami aktorskimi, podczas których Michał Koterski przekazał uczniom wiele cennych rad i wskazówek oraz podzielił się swoim doświadczeniem – nie tylko scenicznym. Uczniowie, wspólnie z Koterskim odegrali scenę z najnowszego filmu, która była jednocześnie adaptacją fragmentu powieści H. Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”.

Aktor, który wystąpił w roli lwa, wkroczył na scenę do złudzenia przypominającą pustynny wąwóz, a towarzyszyli mu uczniowie. Po zakończonym występie wszystkich aktorów nagrodzono gromkimi brawami i rozpoczęło się spotkanie, podczas którego Michał Koterski odpowiadał szczerze na liczne pytania, dotyczące zarówno pracy aktorskiej, kariery, jak I doświadczenia scenicznego. Na koniec z cierpliwością pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

 Anna Kubicka


Na scenie, obok Michała Koterskiego, pojawili się uczniowie:

  • Nel – Natalie Kutrzuba
  • Staś – Gabriel Starzec
  • Gebrh - Robert Krokos
  • Chamis – Pola Kandybowicz
  • Beduini – Brayan Plonski, Julian Starzec
  • Kali – Michal Lewko
  • Mea – Victoria Zajdel
  • Saba – Brandon Gradzki
  • Małpa – Adam Mroz
  • Narrator – Beata Bialy (nauczyciel)
wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com