Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Ostatki z Chórem Hejnał

03-07-2019

Uczestnicy...
Podczas zabawy...
W oczekiwaniu na...

W sobotę, 2 marca, w sali należącej do Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie miała miejsce zabawa karnawałowa – „Ostatki” z Chórem Hejnał.

Zabawa, której patronem i głównym sponsorem było Centrum Polsko-Słowiańskie, rozpoczęła się o godz. 20:00. Kiedy już wszyscy uczestnicy zgromadzili się w sali, prezes Chóru Hejnał Mirosław Kostro przywitał gości. W szczególny sposób podziękował za obecność gościom honorowym: dyrygentce 7. Okręgu Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce Izabelli Kobus-Salkin oraz Zbigniewowi Solarzowi, sekretarzowi Centrum Polsko-Słowiańskiego, który na bal przyszedł z żoną Katarzyną i wspólnie reprezentowali sponsora zabawy, czyli CPS.

Następnie głos zabrał dyrygent Chóru Hejnał Janusz Sporek, opowiadając o nagraniach CD z muzyką Chopina, które jako prezent znajdowały się na wszystkich stołach.

Do tańca grał zespół Pogo Dance Band. W przerwach słychać było biesiadne śpiewanie gości i śpiewaków z chóru. Podczas zabawy wystąpił także Chór Hejnał pod batutą Janusza Sporka, a utwór „Oj nasi jadą” w ich wykonaniu został nagrodzony aplauzem publiczności.

Na zakończenie zabawy odbyła się loteria fantowa, której momentem kulminacyjnym było wylosowanie nagrody głównej: roweru. – Rundkę honorową na rowerze wykonała zadowolona z nagrody zwyciężczyni. Humory wszystkim dopisywały, bo parkiet był wypełniony tancerzami. Przy żywiołowej muzyce bawiono się do ostatnich minut zabawy – opowiada Andrzej Kolczynski, rzecznik prasowy Chóru Hejnał. – Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a także naszym sponsorom – Centrum Polsko-Słowiańskiemu oraz J&B European Distributors – dodaje.

A tymczasem członkowie chóru już dziś zapraszają na „Bal Listopadowy”, który odbędzie się 9 listopada. – Ze względu na obchodzoną w listopadzie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Chór Hejnał zamierza przygotować ten bal z akcentami patriotycznymi, z tradycyjnymi pieśniami i polską muzyką. Serdecznie wszystkich zapraszamy! – kończy Andrzej Kolczynski.

opol

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
05-26-2019
Obiad połączony z prezentacją produktów 4 Life Research w Klubie Polonia, Inc.
05-26-2019
Kolejna edycja festiwalu „Polska przez wieki“ w Amerykańskiej Częstochowie
05-26-2019
Piknik w Klubie Polonez
05-26-2019
Pokaz Mody i Talentu w Parafii św. Józefa
05-27-2019
Mecz: Stal Mielec z Polonia Falcon
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com