Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Ostatki z Chórem Hejnał

03-07-2019

Uczestnicy...
Podczas zabawy...
W oczekiwaniu na...

W sobotę, 2 marca, w sali należącej do Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie miała miejsce zabawa karnawałowa – „Ostatki” z Chórem Hejnał.

Zabawa, której patronem i głównym sponsorem było Centrum Polsko-Słowiańskie, rozpoczęła się o godz. 20:00. Kiedy już wszyscy uczestnicy zgromadzili się w sali, prezes Chóru Hejnał Mirosław Kostro przywitał gości. W szczególny sposób podziękował za obecność gościom honorowym: dyrygentce 7. Okręgu Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce Izabelli Kobus-Salkin oraz Zbigniewowi Solarzowi, sekretarzowi Centrum Polsko-Słowiańskiego, który na bal przyszedł z żoną Katarzyną i wspólnie reprezentowali sponsora zabawy, czyli CPS.

Następnie głos zabrał dyrygent Chóru Hejnał Janusz Sporek, opowiadając o nagraniach CD z muzyką Chopina, które jako prezent znajdowały się na wszystkich stołach.

Do tańca grał zespół Pogo Dance Band. W przerwach słychać było biesiadne śpiewanie gości i śpiewaków z chóru. Podczas zabawy wystąpił także Chór Hejnał pod batutą Janusza Sporka, a utwór „Oj nasi jadą” w ich wykonaniu został nagrodzony aplauzem publiczności.

Na zakończenie zabawy odbyła się loteria fantowa, której momentem kulminacyjnym było wylosowanie nagrody głównej: roweru. – Rundkę honorową na rowerze wykonała zadowolona z nagrody zwyciężczyni. Humory wszystkim dopisywały, bo parkiet był wypełniony tancerzami. Przy żywiołowej muzyce bawiono się do ostatnich minut zabawy – opowiada Andrzej Kolczynski, rzecznik prasowy Chóru Hejnał. – Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a także naszym sponsorom – Centrum Polsko-Słowiańskiemu oraz J&B European Distributors – dodaje.

A tymczasem członkowie chóru już dziś zapraszają na „Bal Listopadowy”, który odbędzie się 9 listopada. – Ze względu na obchodzoną w listopadzie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Chór Hejnał zamierza przygotować ten bal z akcentami patriotycznymi, z tradycyjnymi pieśniami i polską muzyką. Serdecznie wszystkich zapraszamy! – kończy Andrzej Kolczynski.

opol

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com