Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Charytatywna zabawa karnawałowa Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Zbigniewa Herberta w Copiague

02-10-2019

Na „Bajkowym Balu”...
Mali uczestnicy...
Fot. Archiwum...

Jak co roku w okresie karnawałowym, Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta w Copiague zorganizowała bal kostiumowy dla dzieci. Dochód z balu zawsze przeznaczany jest na pomoc choremu dziecku. W tym roku była to Amelka Kuraś, dwuletnia dziewczynka cierpiąca na nowotwór.

Wielkie serca Polonii

Rodzice Amelki mają wśród polonijnej społeczności wielu znajomych i przyjaciół. – Kiedy Szkoła dowiedziała się od pani Magdaleny Mroczkowskiej-Doti o zbiórce pieniędzy na www.GoFundMe.com dla Amelki, szybko zapadła decyzja, że pieniądze zebrane w tym roku zostaną przeznaczone właśnie dla Amelki. Całkowity dochód z balu, sprzedaży, biletów, serduszek, aukcji, donacji sponsorów wyniósł $14,506.10 – mówi Dorota Szczech, dyrektorka Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Zbigniewa Herberta w Copiaque. – Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pomoc Amelce! – dodaje.

Dzięki uprzejmości parafii Our Lady of the Assumption, a także dzięki wsparciu DJ-a Danny’ego, 27 stycznia udało się zorganizować zabawę ze świetną oprawą muzyczną w audytorium parafii w Copiague. – Wielu rodziców i uczniów szkoły zaangażowało się w organizację tego wydarzenia. Do szkoły przynoszone były zabawki, książki, gry planszowe, gry komputerowe, a także pięknie wykonane kosze na loterię fantową. Wiele osób przyniosło również rzeczy na aukcję – otrzymaliśmy rowery, zestawy do kuchni, wielkie pluszaki oraz sprzęt domowy. Akcję wsparła również organizacja Polonia of Long Island, Inc – opowiada pani dyrektor.

W świecie baśni

Tematem przewodnim balu była podróż po świecie bajek i baśni. Scenariusz przygotowały Magdalena Denarska-Skorski oraz Marta Wesołowska, choreografię i układy taneczne ułożyła Marta Wesołowska, a nauczycielki i asystentki Polskiej Szkoły, przebrane w kostiumy różnych postaci bajkowych: Myszka Minnie – Beata Szczech, krasnoludki – Magda Klapa i Joanna Panek, księżniczki – Daria Mularczuk, Marta Kapala i Juliet Koszelak, Czerwony Kapturek – Marianna Kochanowska, Polskie Dziewczę – Magdalena Denarska-Skorski, Kowboje – Paulina Baszko i Joanna Chalecka-Kudzia, Indianka – Barbara Solowinska oraz Kaczor Donald – Magdalena Wysocka, dwa wielkie serca – Stefania Pleietez i Barbara Gospodarczuk, sprawiły, że dzieci poczuły się, jakby uczestniczyły w prawdziwej bajce. Wróżka, w którą wcieliła się Marta Wesołowska, zabrała dzieci w podróż dookoła świata. „Zwiedziły” Polskę, gdzie przywitał ich Czerwony Kapturek, potem Hiszpanię, Grecję, Francję, Finlandię, gdzie czekał Mikołaj, Amerykę (Dziki Zachód i Disney World), następnie „powróciły” do Copiague, gdzie Elsa z bajki „Frozen” (w tej roli Iwona Koszelak) zaprosiła dzieci do tańca-zamarzańca. Przez ten cały czas dzieciom towarzyszyli Mickey i Minnie Mouse (Alexandra Proscio i Angelika Ciemniewska). Bal zakończył przepiękny utwór Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”, a do wielkiego wspólnego koła zaproszono wszystkich uczestników balu.

Niech żyje bal!

W tym samym czasie na stoiskach, takich jak salon piękności, arts & crafts i kawiarenka, dzieci mogły wykonywać różne projekty artystyczne (korony, zdrapki, rysowanie, ozdoby), ozdobić swoje ciasteczka posypkami i lukrem, a także poprosić o zrobieni makijażu, manikiuru i zmywalnego tatuażu. Było również stoisko z balonami i kiermasz książek i gier.

Dzięki sponsorom: Crumbs Bakery, Copiague Bagel & Deli, Rarytas, Kabanos Deli, Sweet Malina Bakery, J&B European Distributions oraz rodzicom, którzy przynieśli poczęstunek na wspólny stół, można było poczęstować się wyśmienitymi wypiekami, słodyczami i kawą.

Na koniec balu dzieci poczęstowano pizzą, a Jola Lipski wraz z Barbarą Gospodarczuk i Kasią Pasfield zajęły się loterią fantową i aukcją przyniesionych rzeczy, z których udało się uzbierać $4,654.00.

Opol

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com