Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Charytatywna zabawa karnawałowa Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Zbigniewa Herberta w Copiague

02-10-2019

Na „Bajkowym Balu”...
Mali uczestnicy...
Fot. Archiwum...

Jak co roku w okresie karnawałowym, Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta w Copiague zorganizowała bal kostiumowy dla dzieci. Dochód z balu zawsze przeznaczany jest na pomoc choremu dziecku. W tym roku była to Amelka Kuraś, dwuletnia dziewczynka cierpiąca na nowotwór.

Wielkie serca Polonii

Rodzice Amelki mają wśród polonijnej społeczności wielu znajomych i przyjaciół. – Kiedy Szkoła dowiedziała się od pani Magdaleny Mroczkowskiej-Doti o zbiórce pieniędzy na www.GoFundMe.com dla Amelki, szybko zapadła decyzja, że pieniądze zebrane w tym roku zostaną przeznaczone właśnie dla Amelki. Całkowity dochód z balu, sprzedaży, biletów, serduszek, aukcji, donacji sponsorów wyniósł $14,506.10 – mówi Dorota Szczech, dyrektorka Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Zbigniewa Herberta w Copiaque. – Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pomoc Amelce! – dodaje.

Dzięki uprzejmości parafii Our Lady of the Assumption, a także dzięki wsparciu DJ-a Danny’ego, 27 stycznia udało się zorganizować zabawę ze świetną oprawą muzyczną w audytorium parafii w Copiague. – Wielu rodziców i uczniów szkoły zaangażowało się w organizację tego wydarzenia. Do szkoły przynoszone były zabawki, książki, gry planszowe, gry komputerowe, a także pięknie wykonane kosze na loterię fantową. Wiele osób przyniosło również rzeczy na aukcję – otrzymaliśmy rowery, zestawy do kuchni, wielkie pluszaki oraz sprzęt domowy. Akcję wsparła również organizacja Polonia of Long Island, Inc – opowiada pani dyrektor.

W świecie baśni

Tematem przewodnim balu była podróż po świecie bajek i baśni. Scenariusz przygotowały Magdalena Denarska-Skorski oraz Marta Wesołowska, choreografię i układy taneczne ułożyła Marta Wesołowska, a nauczycielki i asystentki Polskiej Szkoły, przebrane w kostiumy różnych postaci bajkowych: Myszka Minnie – Beata Szczech, krasnoludki – Magda Klapa i Joanna Panek, księżniczki – Daria Mularczuk, Marta Kapala i Juliet Koszelak, Czerwony Kapturek – Marianna Kochanowska, Polskie Dziewczę – Magdalena Denarska-Skorski, Kowboje – Paulina Baszko i Joanna Chalecka-Kudzia, Indianka – Barbara Solowinska oraz Kaczor Donald – Magdalena Wysocka, dwa wielkie serca – Stefania Pleietez i Barbara Gospodarczuk, sprawiły, że dzieci poczuły się, jakby uczestniczyły w prawdziwej bajce. Wróżka, w którą wcieliła się Marta Wesołowska, zabrała dzieci w podróż dookoła świata. „Zwiedziły” Polskę, gdzie przywitał ich Czerwony Kapturek, potem Hiszpanię, Grecję, Francję, Finlandię, gdzie czekał Mikołaj, Amerykę (Dziki Zachód i Disney World), następnie „powróciły” do Copiague, gdzie Elsa z bajki „Frozen” (w tej roli Iwona Koszelak) zaprosiła dzieci do tańca-zamarzańca. Przez ten cały czas dzieciom towarzyszyli Mickey i Minnie Mouse (Alexandra Proscio i Angelika Ciemniewska). Bal zakończył przepiękny utwór Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”, a do wielkiego wspólnego koła zaproszono wszystkich uczestników balu.

Niech żyje bal!

W tym samym czasie na stoiskach, takich jak salon piękności, arts & crafts i kawiarenka, dzieci mogły wykonywać różne projekty artystyczne (korony, zdrapki, rysowanie, ozdoby), ozdobić swoje ciasteczka posypkami i lukrem, a także poprosić o zrobieni makijażu, manikiuru i zmywalnego tatuażu. Było również stoisko z balonami i kiermasz książek i gier.

Dzięki sponsorom: Crumbs Bakery, Copiague Bagel & Deli, Rarytas, Kabanos Deli, Sweet Malina Bakery, J&B European Distributions oraz rodzicom, którzy przynieśli poczęstunek na wspólny stół, można było poczęstować się wyśmienitymi wypiekami, słodyczami i kawą.

Na koniec balu dzieci poczęstowano pizzą, a Jola Lipski wraz z Barbarą Gospodarczuk i Kasią Pasfield zajęły się loterią fantową i aukcją przyniesionych rzeczy, z których udało się uzbierać $4,654.00.

Opol

wróć

Fotorelacje

Dożynki oraz peregrynacja Tryptyku Jana Pawła II w Bazylice św. Józefa w Webster

Peregrynacja rozpoczęła się już 18 sierpnia br. w Bazylice św. Józefa w Webster, podczas mszy św. o godz. 11:00. Tego samego dnia odbyły się również parafialne dożynki. Podczas uroczystej mszy św. poświęcono dożynkowy wieniec, a po nabożeństwie odbył się tradycyjny piknik. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
08-23-2019
Doroczny festiwal parafialny w parafii św. A. Boboli w Dudley
08-24-2019
Letnia dyskoteka w Klubie Sobieski w Greenacres
08-24-2019
11. doroczny Festiwal Pierogów w Lawrenceville
08-24-2019
Projekcja filmu pt. „Wilkołak” w Film Noir Cinema
08-24-2019
Piknik w Parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com