Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Fot....

Instytut Józefa Piłsudskiego zaprosił dzieci na wyjątkowe lekcje

01-29-2019

Ostatnio Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce zacieśnił współpracę z amerykańską szkołą publiczną PS 34, która mieści się w polskiej dzielnicy Greenpoint na Brooklynie. W ramach tej współpracy 16 stycznia dr Iwona Korga – prezes Instytutu i Małgorzata Skrodzki, z pomocą Magdy Ślaski, poprowadziły na zaproszenie władz szkoły zajęcia pozalekcyjne. Spotkanie odbyło się w języku polskim, a tematem zajęć było życie i twórczość Fryderyka Chopina.

Dzieci poznały losy polskiego kompozytora, oglądając przygotowaną specjalnie dla nich prezentację multimedialną, słuchały utworów skomponowanych przez artystę, rozwiązywały zagadki językowe, a na koniec Konwalia Owczarz, która jest absolwentką PS 34 i jednocześnie dwukrotną mistrzynią Ameryki juniorów w tańcu towarzyskim, nauczyła wszystkich podstaw naszego reprezentacyjnego tańca narodowego, jakim jest polonez.

Kolejne zajęcia odbyły się 23 stycznia w Galerii Instytutu. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej z PS 34 wzięli udział w zajęciach z geografii i historii Polski. Dzieci zapoznały się też ze zbiorami Instytutu, obejrzały filmik pokazujący uroki Polski od Bałtyku aż po Tatry , wysłuchały legendy o początkach państwa polskiego, miały możliwość zadawania pytań, jak też podzielenia się swoimi wrażeniami.

opr. RED

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com