Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Termin ostatecznego...

Uwaga! Zbliża się ostateczny termin składania wniosków poszkodowanych w World Trade Center

01-28-2019

Każdego dnia fundusz przyjmuje dziesiątki nowych wniosków. Zgłoszenia wpływają od samych poszkodowanych oraz od rodzin osób, które zmarły w wyniku chorób związanych z przebywaniem w skażonej strefie WTC.

Kurczy się pula rządowych funduszy przeznaczona na zaspokojenie ich roszczeń. Kolejne decyzje rządu USA, przyznające funduszowi dodatkowe środki na odszkodowania i wydłużające działalność programu, były odpowiedzią na wciąż rosnącą liczbę poszkodowanych. Według stanu z grudnia 2018 roku, Fundusz wypłacił już ponad 4.8 mld dolarów. Jeżeli ktoś jeszcze nie zgłosił swoich roszczeń, to najwyższy czas, aby jak najszybciej to zrobić. Przygotowanie wniosku i zgromadzenie wszystkich dokumentów wymaga czasu. Po prawie 18 latach od ataków 9/11 wiele kwestii może być dla poszkodowanego trudnych do udowodnienia. Dobre kancelarie prawne pomagają w prawidłowym udokumentowaniu roszczeń. Brak dokumentów potwierdzających obecność poszkodowanego w skażonej strefie jest bardzo częstą przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania. Doświadczony adwokat pomoże w skompletowaniu niezbędnych dokumentów. Bywa, że poszukiwanie odpowiednich dowodów trwa kilka, a nawet kilkanaście miesięcy.

W celu zgłoszenia roszczeń odszkodowawczych należy w nieprzekraczalnym terminie do 18 grudnia 2020 roku złożyć wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami. Mylne pozostaje przekonanie, że do końca tego terminu jest jeszcze sporo czasu. Przede wszystkim roszczenie należy zgłosić w nieprzekraczalnym terminie 2 lat od momentu, kiedy poszkodowany dowiedział się o związku swojej choroby z przebywaniem w skażonej strefie WTC. To samo dotyczy roszczeń rodziny zmarłego.

Na bieżąco uzupełniana lista chorób uznanych za związane z 9/11 świadczy o tym, że wiele chorób nie uznanych pierwotnie za związane z WTC, obecnie kwalifikuje się do odszkodowania. Poszkodowani, których wnioski zostały wcześniej odrzucone, znajdują dzisiaj uzasadnienie ponownego ich złożenia.

W rozpoznaniu, czy roszczenie kwalifikuje się do ponownego zgłoszenia, pomagają doświadczone kancelarie prawne. Wśród nich znana z prowadzenia tego typu spraw kancelaria Andrzeja Kamińskiego z Greenpointu. Adwokat Andrzej Kamiński od lat prowadzi sprawy osób poszkodowanych po atakach WTC. Kompleksowa obsługa klientów tej kancelarii polega między innymi na szerokim rozpoznaniu praw odszkodowawczych przysługujących zgłaszającym się do kancelarii klientom. Okazuje się, że wielu poszkodowanym przysługują prawa nie tylko w ramach omawianego funduszu Victim Compensation Fund, ale również w ramach funduszu odszkodowań pracowniczych Workers’ Compensation oraz indywidualnych lub zbiorowych pozwach cywilnych.

Dramatyczna sytuacja wielu naszych rodaków poszkodowanych w wyniku 9/11 skłoniła ich do powrotu do Polski. Ciężka choroba, brak ubezpieczenia, środków do życia, a nierzadko również uzależnienie od wsparcia rodziny, stawiają ich w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Oni również mogą być uprawnieni do odszkodowania. Wielu z nich prawdopodobnie nie ma świadomości, że być może przysługuje im takie prawo. Upływ prawie 18 lat od wydarzeń 9/11 może powodować, że nie wiążą oni swojej choroby z tamtymi wydarzeniami. Lekarze w Polsce nierzadko pomijają w swoich diagnozach być może pierwotną przyczynę chorób, jako że informacja o związku tych chorób z przebywaniem w skażonej strefie WTC może być w Polsce mało powszechna. Wielu naszych rodaków obawia się również, że ich ówczesna praca w strefie WTC bez odpowiedniego pozwolenia na pracę w USA mogłaby ich zdyskwalifikować. Otóż status imigracyjny poszkodowanego nie ma znaczenia dla przysługujących mu praw odszkodowawczych. Rząd USA docenił poświęcenie wszystkich osób, które pomagały wówczas w strefie WTC z narażeniem własnego życia.

Mecenas Andrzej Kamiński prowadzi szeroką kampanię informacyjną w Polsce, aby dotrzeć z tą wiadomością do poszkodowanych.


Jeżeli zatem przypuszczasz, że Ty lub ktoś z grona Twojej rodziny lub znajomych, kwalifikuje się do odszkodowania w związku z przebywaniem w skażonej strefie WTC po atakach 9/11, zgłoś się jak najszybciej do kancelarii mecenasa Andrzeja Kamińskiego, e-mail: , , tel. 718-389-0450 lub 973-303-0498. Adres: 79 Greenpoint Ave, Brooklyn, NY 11222, www.kaminskilawfirm.com.

wróć

Fotorelacje

Dożynki oraz peregrynacja Tryptyku Jana Pawła II w Bazylice św. Józefa w Webster

Peregrynacja rozpoczęła się już 18 sierpnia br. w Bazylice św. Józefa w Webster, podczas mszy św. o godz. 11:00. Tego samego dnia odbyły się również parafialne dożynki. Podczas uroczystej mszy św. poświęcono dożynkowy wieniec, a po nabożeństwie odbył się tradycyjny piknik. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
08-23-2019
Doroczny festiwal parafialny w parafii św. A. Boboli w Dudley
08-24-2019
Letnia dyskoteka w Klubie Sobieski w Greenacres
08-24-2019
11. doroczny Festiwal Pierogów w Lawrenceville
08-24-2019
Projekcja filmu pt. „Wilkołak” w Film Noir Cinema
08-24-2019
Piknik w Parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com