Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Wszystko wskazuje...

Andrew Cuomo zmienia plany remontu metra L

01-10-2019

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo ogłosił w czwartek 3 stycznia, że nie dopuści do całkowitego wyłączenia metra L w kwietniu br. Rozpoczęcie prac nad naprawą tunelu, którym przejeżdża metro, miało zacząć się 27 kwietnia i spowodować całkowite zamknięcie metra L na 15 miesięcy.

Według nowego planu prace naprawcze prowadzone będą najpierw nad linią metra w jednym kierunku, a później w drugim – wieczorami i w weekendy. A to oznacza, że metro L, choć z modyfikacjami, pozostanie funkcjonalne w ciągu tygodnia pracy, a w nocy i w weekendy trzeba będzie pogodzić się z dłuższym czasem oczekiwania na pociąg.

Gubernator w ubiegłym miesiącu zlecił inżynierom ocenienie, czy zamknięcie metra jest rzeczywiście najlepszym wyjściem z sytuacji. Jak powiedział w czwartek gubernator, nowy plan naprawy jest innowacyjny. Dodał, że tunel metra sam w sobie jest funkcjonalny – największe problemy związane są z wodą, która dostaje się do tunelu i w ten sposób może wejść w reakcję z częściami elektrycznymi metra. Naprawa ma również przystosować tunel do katastrof naturalnych, typu huragan Sandy, tak aby był on bardziej wytrzymały w przyszłości.

Przewodniczący rady MTA Fernando Ferrer potwierdził, że agencja przyjmie rekomendacje panelu ekspertów gubernatora Cuomo.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com