Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Nowy Jork bez styropianu

01-10-2019

Od 1 stycznia 2019 roku w Nowym Jorku obowiązuje zakaz używania styropianowych kubków na kawę, kontenerów na jedzenie czy opakowań, np. na orzeszki. Zakaz został zatwierdzony przez radnych miasta w roku 2013, ale pozwy sądowe ze strony przedstawicieli przemysłu restauracyjnego wstrzymywały wejście prawa w życie przez lata.

W czerwcu 2018 roku sąd ostatecznie zadecydował, że ustawa jest praworządna. Rządzący miastem uzasadniają swoją decyzję tłumacząc, że styropian stanowi zagrożenie dla środowiska. Mówił o tym we wtorek 1 stycznia burmistrz de Blasio, podkreślając, że styropian rozkładając się przez bardzo długi czas dodatkowo emituje toksyny. Ponadto, jak podkreślił burmistrz, każde styropianowe opakowanie zawiera składniki nafty.

Kary za używanie kontenerów nie będą nakładane przez pierwsze sześć miesięcy obowiązywania nowego prawa. Od zakazu są pewne wyjątki, na przykład zakaz nie dotyczy surowego mięsa pakowanego na styropianowych tackach.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com