Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Podwyżka płacy minimalnej w Nowym Jorku

01-10-2019

Od 1 stycznia 2019 roku w mieście Nowy Jork obowiązuje nowa płaca minimalna: wynosi $15 na godzinę, co stanowi podwyżkę z dotychczasowych $13. Podwyżka dotyczy pracowników restauracji typu fast-food, pracowników lotnisk i innych biznesów zatrudniających przynajmniej 11 osób. Minimalna stawka na Long Island wzrosła z $11 do $12 na godzinę.

Minimalna stawka dla reszty stanu Nowy Jork wynosi teraz $11.10 ($12.75 dla pracowników restauracji typu fast-food). Dla porównania w sąsiadujących stanach: w New Jersey minimalna płaca wynosi $8.85, a w Connecticut $10.10.

Minimalna stawka federalna pozostaje bez zmian i wynosi $7.25.

Inaczej przedstawiają się regulacje dla pracowników małych biznesów czy np. restauracji. Szczegółowe informacje: https://www.ny.gov/new-york-states-minimum-wage/new-york-states-minimum-wage

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com