Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Tymoteusz Kutyla...

Wschodząca Gwiazda Naszej Unii

01-06-2019

20-letni gimnastyk Tymoteusz Kutyla został uznany za Wschodzącą Gwiazdę Naszej Unii 2018. To już trzeci student, członek Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, który otrzymał ten zaszczytny tytuł.

Student trzeciego roku University of Minnesota, członek kadry narodowej Polski w gimnastyce oraz członek PSFCU od dziecka (zaczynał z kontem dla nieletnich) otrzymał tytuł oraz czek na pięć tysięcy dolarów. – Jesteśmy dumni, że członek naszej Unii osiąga już tak wspaniałe sukcesy i być może zobaczymy go na igrzyskach olimpijskich jako reprezentanta Polski. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do realizacji marzeń – powiedział w trakcie uroczystości wręczenia nagrody dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Tymoteusz (Timothy) Kutyla ma 20 lat i jest studentem trzeciego roku University of Minnesota, gdzie studiuje biznes i marketing oraz ćwiczy gimnastykę w uniwersyteckiej drużynie. W swojej karierze był już mistrzem USA juniorów w ćwiczeniu na drążku. Od 2018 r. jest członkiem reprezentacji Polski i ma nadzieję na start na igrzyskach olimpijskich w 2020 r. w Tokio.

Dziękuję PSFCU za tę nagrodę, zawsze będę wdzięczny za to, że przyznano mi to stypendium, uznając mnie za „Wschodzącą Gwiazdę Naszej Unii”. Traktuję to jako wyróżnienie za to, że jako Amerykanin polskiego pochodzenia udaje mi się studiować i trenować, a także za awans do reprezentacji Polski w gimnastyce – powiedział Kutyla podczas uroczystości.

Kutyla zaczął ćwiczyć gimnastykę w wieku trzech lat. Dzisiaj jego dzień powszedni wygląda tak: dwa razy w tygodniu godzinny trening o 6:30 rano, każdego dnia do południa zajęcia w szkole, a po lunchu trzy godziny ćwiczeń. Wieczór i noc zostają na naukę. Marzeniem Kutyly jest skończenie studiów i start na igrzyskach olimpijskich. – Mam nadzieję, że niedługo wystartuję w mistrzostwach Europy w barwach Polski, dzięki czemu będę miał szansę zakwalifikować się na występy na igrzyskach olimpijskich w Tokio – powiedział.

Nagroda dla „Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii” została wręczona po raz trzeci. Ustanowiono ją w 2014 r. jako część Programu Stypendialnego PSFCU, aby nagradzać młodych wiekiem członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na podstawie szczególnych osiągnięć kandydata w dziedzinie nauki, sportu, muzyki, sztuki, przywództwa lub szczególnego talentu, udokumentowanego na poziomie krajowym bądź międzynarodowym. Poprzedni laureaci to pływak Michał Domagała oraz brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 w szermierce Monika Aksamit.

wem


Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa powstała w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie. Po 43 latach działalności jest uważana za największą polską instytucję finansową poza granicami Polski oraz największą etniczną unię kredytową w Stanach Zjednoczonych. Obsługuje ponad 135 tysięcy członków PSFCU i ich rodzin w USA. Aktywa PSFCU wynoszą prawie 2 miliardy dolarów, posiada ona 19 oddziałów w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania.

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com