Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Figury zostały...

Akt wandalizmu w polskiej parafii na Brooklynie

12-06-2018

W nowojorskiej dzielnicy Williamsburg nieznani sprawcy po raz kolejny zniszczyli figurę Matki Boskiej oraz dwa anioły stojące przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia. 95% wiernych w tym kościele stanowią Polacy, a parafia jest w dzielnicy ważnym ośrodkiem polskości. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, prosząc o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy.

Jak podaje NYPD, był to akt wandalizmu, który można uznać za przestępstwo popełnione z nienawiści. Na nagraniach udostępnionych przez NYPD Crime Stoppers widać mężczyznę, który oddaje mocz na święte figury i rozbija je. Do przestępstwa doszło w niedzielę, 2 grudnia, o 4:00 nad ranem.

Te same figury wymienione zostały zaledwie dwa lata temu, kiedy również zostały przewrócone przez wandali. Jak podaje biuro prezydenta dzielnicy Brooklyn, jest to szósty raz w ciągu ostatnich ośmiu lat, kiedy to kościół ten został zbezczeszczony.

Prezydent dzielnicy Brooklyn Eric Adams zapowiedział w poniedziałek, że jego biuro wraz z liderami środowisk muzułmańskich i żydowskich złoży wspólną kontrybucję finansową, aby wymienić zniszczone figury.

RadioRampa

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com