Nowy Jork

poleć serwis drukuj
W spotkaniu ze św....
Fot. Archiwum MB
Fot. Archiwum MB

Wizyta św. Mikołaja w Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie

12-06-2018

W sobotę, 1 grudnia, liczne grono dzieci z metropolii nowojorskiej wzięło udział w dorocznym spotkaniu z Mikołajem w świątecznie udekorowanej na tę okazję siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie.

Stowarzyszenie Polsko-Amerykańskich Nauczycieli, które działa przy Fundacji, dzięki pomocy grona instruktorskiego z Hufców „Podhale” i „Warmia”, zaplanowało kolędowanie z Haliną Kalitką przy fortepianie, warsztaty tworzenia ozdóbek choinkowych z harcerkami i harcerzami, piękne opowiadanie o Marcie i słomce ze żłóbka Pana Jezusa, oraz poczęstunek. Oczywiście najważniejszym punktem programu była wizyta św. Mikołaja, w którego wcielił się pwd. Tomasz Biesaga. W dwóch językach i z wielkim humorem witał dzieci, a nauczycielki wręczały prezenty. Na zakończenie odbyła się loteria świątecznych przytulanek i ozdób.

Maria Bielska, harcmistrzyni

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com