Nowy Jork

poleć serwis drukuj
W panelu...

100-lecie osiągnięć i praw wyborczych polskich kobiet

12-02-2018

W setną rocznicę nadania praw wyborczych polskim kobietom w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie, a także podkreślająca ich osiągnięcia w minionym wieku oraz nakreślająca wyzwania, jakie przed nimi stoją w kolejnym stuleciu.

Gala zorganizowana w środę, 28 listopada, w Konsulacie Generalnym RP była okazją do uhonorowania polskich i amerykańskich kobiet, które walczyły o prawo do głosowania na początku XX wieku, w tym Marii Skłodowskiej-Curie, Tamary Łempickiej i Heleny Rubinstein. Dyskutowano również o roli współczesnych kobiet w biznesie oraz gospodarce, a przedsiębiorcze Polki i Amerykanki opowiadały o swoich sukcesach i wyzwaniach stojących przed nimi w najbliższej przyszłości. Impreza o nazwie „Women Entrepreneurs Power” zgromadziła najwyższe kadry kierownicze, menedżerów i przedsiębiorców z Polski i Stanów Zjednoczonych, umożliwiając naszym rodaczkom dostęp do rynków amerykańskich i czerpanie z najlepszych praktyk międzynarodowego biznesu.

Dzięki przemówieniom, dyskusjom i okazjom do nawiązania nowych kontaktów uczestniczki gali mogły wymienić się doświadczeniami i nawiązać współpracę z innymi przedsiębiorcami, liderami i potencjalnymi inwestorami. W panelach dyskusyjnych udział wzięły m.in.: Monika Żochowska, współzałożycielka i dyrektor generalna GLOV; Anna Ogar, dyrektor generalna Insignes Labs; Eliza Kruczkowska dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji z Polskiego Funduszu Rozwoju S.A.; Lydia Sarfati, dyrektor generalna Sarkli-Repechage; Olga Malinkiewicz, dyrektor generalna Salute Technologies; Toby Moskovitz, założycielka i dyrektor generalna Heritage Equity Partners; Rachel Barnet, dyrektor i główny radca prawny Travelzoo; Monika Krajewska, dyrektor komunikacji Polskiej Grupy Energetycznej; Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor wykonawcza ds. komunikacji w KGHM Polska Miedź S.A.; Elena Zislin, dyrektor wykonawcza JP Morgan Chase, oraz Sylwia Migdał reprezentująca Ernst & Young LLP, partnera Eastern European Business Group.

Gościem specjalnym była pełnomocniczka prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego senator Anna Maria Anders. Galę prowadziła Rita Cosby, znana amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia i korespondentka specjalna stacji CBS, a także trzykrotna laureatka nagrody Emmy i zarazem autorka książki „Cichy bohater. Tajemnica przeszłości mojego ojca”, opowiadającej o losach Ryszarda Kossobudzkiego podczas Powstania Warszawskiego. W trakcie środowej uroczystości Rita Cosby została wyróżniona nagrodą za całokształt osiągnięć zawodowych.

Na zakończenie z krótkim recitalem wystąpiła Iza Lach, młoda polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która ma na swoim koncie współpracę ze znanym amerykańskim raperem, piosenkarzem i producentem Snoop Doggiem.

Organizatorem Gali Women Entrepreneurs Power Trip była Polish & American Women Entrepreneurs we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku. Polish & American Women Entrepreneurs jest organizacją non profit, której prezesem jest Agata Golubiewska. Skupia kobiety-przedsiębiorców z USA i Polski. Do jej zadań należy m.in. promowanie innowacyjności oraz wspomaganie specjalistek i właścicielek biznesów. Zapewnia również dostęp do programów edukacyjnych, sieci kontaktów i mentoringu, a także angażuje się w rozwój polsko-amerykańskich relacji dotyczących spraw gospodarczych, handlowych i finansowych.

AD

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com