Nowy Jork

poleć serwis drukuj
W panelu...

100-lecie osiągnięć i praw wyborczych polskich kobiet

12-02-2018

W setną rocznicę nadania praw wyborczych polskim kobietom w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie, a także podkreślająca ich osiągnięcia w minionym wieku oraz nakreślająca wyzwania, jakie przed nimi stoją w kolejnym stuleciu.

Gala zorganizowana w środę, 28 listopada, w Konsulacie Generalnym RP była okazją do uhonorowania polskich i amerykańskich kobiet, które walczyły o prawo do głosowania na początku XX wieku, w tym Marii Skłodowskiej-Curie, Tamary Łempickiej i Heleny Rubinstein. Dyskutowano również o roli współczesnych kobiet w biznesie oraz gospodarce, a przedsiębiorcze Polki i Amerykanki opowiadały o swoich sukcesach i wyzwaniach stojących przed nimi w najbliższej przyszłości. Impreza o nazwie „Women Entrepreneurs Power” zgromadziła najwyższe kadry kierownicze, menedżerów i przedsiębiorców z Polski i Stanów Zjednoczonych, umożliwiając naszym rodaczkom dostęp do rynków amerykańskich i czerpanie z najlepszych praktyk międzynarodowego biznesu.

Dzięki przemówieniom, dyskusjom i okazjom do nawiązania nowych kontaktów uczestniczki gali mogły wymienić się doświadczeniami i nawiązać współpracę z innymi przedsiębiorcami, liderami i potencjalnymi inwestorami. W panelach dyskusyjnych udział wzięły m.in.: Monika Żochowska, współzałożycielka i dyrektor generalna GLOV; Anna Ogar, dyrektor generalna Insignes Labs; Eliza Kruczkowska dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji z Polskiego Funduszu Rozwoju S.A.; Lydia Sarfati, dyrektor generalna Sarkli-Repechage; Olga Malinkiewicz, dyrektor generalna Salute Technologies; Toby Moskovitz, założycielka i dyrektor generalna Heritage Equity Partners; Rachel Barnet, dyrektor i główny radca prawny Travelzoo; Monika Krajewska, dyrektor komunikacji Polskiej Grupy Energetycznej; Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor wykonawcza ds. komunikacji w KGHM Polska Miedź S.A.; Elena Zislin, dyrektor wykonawcza JP Morgan Chase, oraz Sylwia Migdał reprezentująca Ernst & Young LLP, partnera Eastern European Business Group.

Gościem specjalnym była pełnomocniczka prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego senator Anna Maria Anders. Galę prowadziła Rita Cosby, znana amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia i korespondentka specjalna stacji CBS, a także trzykrotna laureatka nagrody Emmy i zarazem autorka książki „Cichy bohater. Tajemnica przeszłości mojego ojca”, opowiadającej o losach Ryszarda Kossobudzkiego podczas Powstania Warszawskiego. W trakcie środowej uroczystości Rita Cosby została wyróżniona nagrodą za całokształt osiągnięć zawodowych.

Na zakończenie z krótkim recitalem wystąpiła Iza Lach, młoda polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która ma na swoim koncie współpracę ze znanym amerykańskim raperem, piosenkarzem i producentem Snoop Doggiem.

Organizatorem Gali Women Entrepreneurs Power Trip była Polish & American Women Entrepreneurs we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku. Polish & American Women Entrepreneurs jest organizacją non profit, której prezesem jest Agata Golubiewska. Skupia kobiety-przedsiębiorców z USA i Polski. Do jej zadań należy m.in. promowanie innowacyjności oraz wspomaganie specjalistek i właścicielek biznesów. Zapewnia również dostęp do programów edukacyjnych, sieci kontaktów i mentoringu, a także angażuje się w rozwój polsko-amerykańskich relacji dotyczących spraw gospodarczych, handlowych i finansowych.

AD

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
05-26-2019
Obiad połączony z prezentacją produktów 4 Life Research w Klubie Polonia, Inc.
05-26-2019
Kolejna edycja festiwalu „Polska przez wieki“ w Amerykańskiej Częstochowie
05-26-2019
Piknik w Klubie Polonez
05-26-2019
Pokaz Mody i Talentu w Parafii św. Józefa
05-27-2019
Mecz: Stal Mielec z Polonia Falcon
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com