Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Polskie akcenty w Maratonie Nowojorskim

11-08-2018

W tym roku wzięło w...
Fot....
Fot....

W poniedziałek, 5 listopada, w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się tradycyjne spotkanie dla polskich biegaczy, którzy dzień wcześniej brali udział w Maratonie Nowojorskim.

W tym roku wzięło w spotkaniu wzięła udział rekordowo liczna grupa maratończyków – ponad 200 osób. Gości przywitał Konsul Generalny Maciej Golubiewski, który wyraził uznanie dla wytrwałości wszystkich biegaczy. – Z roku na rok zarówno w maratonie, jak i w naszym spotkaniu, uczestniczy coraz więcej osób z Polski, co podkreśla naszą obecność tutaj poza granicami, a jednocześnie pokazuje, że jesteśmy aktywni i bierzemy liczny udział w wydarzeniach o randze międzynarodowej – mówił konsul Golubiewski. Zauważył też, że wszystkie tego typu akcenty promujące polskość mają pozytywny wpływ na promocję dobrego wizerunku Polski.

Podczas spotkania konsul generalny wręczył też puchary Polce i Polakowi, którzy osiągnęli najlepszy czas w tegorocznym maratonie. Wśród pań najszybsza była Aleksandra Dzierzkowska, która dobiegła na metę z czasem 3:14:32, natomiast najszybszym Polakiem okazał się Grzegorz Gronostaj, który ukończył bieg z czasem 2:32:03. Głos zabrali też przedstawiciele klubów biegaczy: Paweł Myśliwiec z Polish American Sports Association oraz Artur Tyszuk z Polska Running Team. Obaj pogratulowali wszystkim ukończenia maratonu.

opr. SLJ

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com