Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Podczas koncertu...

W Carnegie Hall odbędzie się koncert z okazji 100-lecia niepodległości Polski

10-11-2018

Konserwatorium Nowojorskie zaprasza na koncert wpisujący się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbędzie się w poniedziałek, 15 października, w sali Zankel Hall w Carnegie Hall.

Podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Wykonają je Christine Walevska, David Dubal, Sven Stucke oraz Jerzy Stryjniak. Całość poprowadzi David Dubal – laureat wielu nagród, pianista, krytyk muzyczny, pisarz, twórca programu radiowego „Reflections from the Keyboard” nadawanego w stacji WQXR. Motywem przewodnim koncertu będzie polonez – jako najbardziej polska, narodowa forma utworu muzycznego.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:30. Bilety w cenie od 35 do 65 dolarów można nabyć w kasie Carnegie Hall.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com