Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Kinga Augustyn ma...

Koncert Kingi Augustyn w klubie jazzowym Mezzrow

10-11-2018

Kinga Augustyn bywa nazywana „polonijną królową skrzypiec”. Pochodzi z Wrocławia i naukę muzyki rozpoczęła w swoim rodzinnym mieście. Potem wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończyła nowojorską The Juilliard School (bakalaureat i magisterium).

Ma na swoim koncie występy w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Stanach Zjednoczonych i w Azji, m.in. w Carnegie Hall, a ponadto w Alice Tully Hall, Metropolitan Museum of Art, Merkin Hall, Bargemusic na Brooklynie, Ethical Society w Filadelfii, w Polskiej i Węgierskiej Ambasadzie w Waszyngtonie oraz w Chicago Cultural Center. Jako solistka Manhattan Symphonie, wystąpiła w dwóch najbardziej prestiżowych salach Chin: w Shanghai Oriental Art Center oraz w Beijing Poly Theater.

30 września gry polskiej skrzypaczki mogła posłuchać publiczność zgromadzona w nowojorskim klubie jazzowym Mezzrow. Kinga Augustyn razem z pianistą Davidem Oei wykonała bardzo ciekawy program, w którym znalazły się m.in. kompozycje Czajkowskiego Telemanna i Prokofieva.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com