Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Zabawa w CP-S po Paradzie Pułaskiego

10-11-2018

Polska zabawa...
Polskie tańce...
Wspólne zdjęcie...

Zabawa po Paradzie Pułaskiego zorganizowana przez Centrum Polsko-Słowiańskie oraz Klub Seniora Krakus działający przy CP-S przyciągnęła rzeszę Polonii. Autokar pełen Polaków, którzy w południe dumnie maszerowali przez reprezentacyjną 5. Aleję, przyjechał na Greenpoint, gdzie wieczorem odbyła się tradycja polska zabawa.

Na stołach zagościło polskie jedzenie, które przygotowały panie pracujące w kuchni w Klubie Seniora Krakus. O oprawę muzyczną zadbał DJ Wojtek, dzięki któremu do późnych godzin nocnych goście nie schodzili z parkietu. Na sali pojawili się studenci z Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz dyrygent Anna Domańska, którzy wprowadzili wspaniały nastrój.

Wszystkich gości w imieniu rady dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego przywitała Bożena Kamiński – CEO/prezes CP-S. – W tym dniu powinniśmy celebrować naszą polskość, bardziej niż robimy to każdego zwyczajnego dnia. Wspaniale, że dołączyli do nas młodzi ludzie z Polski, którzy przyjechali do Stanów Zjednoczonych na szereg koncertów. Studenci z Uniwersytetu Medycznego świetnie się bawili z Polonią – powiedziała Bożena Kamiński. Na sali byli obecni również członkowie Rady Dyrektorów CP-S: Danuta Bronchard – wiceprezes, Marian Żak – II wiceprezes, Jadwiga Bylinka Ołdakowska – sekretarz i Zbigniew Solarz – skarbnik.

Podczas spotkania przy polskiej muzyce był czas na wspólne zdjęcia i nawiązanie nowych przyjaźni. Wszyscy goście świetnie się bawili i nie szczędzili muzycznych indywidualnych dedykacji. Wiele wyrazów wdzięczności otrzymała Rada Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego, która była inicjatorem tego wydarzenia.

AG

wróć

Fotorelacje

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Bostonie

W niedzielę, 21 października, w sali Jana Pawła II w południowym Bostonie odbyły się obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany i przewidywał wiele atrakcji, między innymi występy artystyczne, ciekawe spotkania i pokazy. Organizatorką imprezy była Sylwia Wadach-Kloczkowska. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
10-23-2018
Wykład w Instytucie Józefa Piłsudskiego
10-24-2018
17. Festiwal Filmów Polskich w Elms College w Chicopee
10-25-2018
Wykład Julie Roberts Szczepankiewicz w Bibliotece Publicznej w Chicopee
10-27-2018
Halloween w Klubie Polonez
10-27-2018
Halloween w Parku Piłsudskiego w Holyoke
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com