Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Zabawa w CP-S po Paradzie Pułaskiego

10-11-2018

Polska zabawa...
Polskie tańce...
Wspólne zdjęcie...

Zabawa po Paradzie Pułaskiego zorganizowana przez Centrum Polsko-Słowiańskie oraz Klub Seniora Krakus działający przy CP-S przyciągnęła rzeszę Polonii. Autokar pełen Polaków, którzy w południe dumnie maszerowali przez reprezentacyjną 5. Aleję, przyjechał na Greenpoint, gdzie wieczorem odbyła się tradycja polska zabawa.

Na stołach zagościło polskie jedzenie, które przygotowały panie pracujące w kuchni w Klubie Seniora Krakus. O oprawę muzyczną zadbał DJ Wojtek, dzięki któremu do późnych godzin nocnych goście nie schodzili z parkietu. Na sali pojawili się studenci z Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz dyrygent Anna Domańska, którzy wprowadzili wspaniały nastrój.

Wszystkich gości w imieniu rady dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego przywitała Bożena Kamiński – CEO/prezes CP-S. – W tym dniu powinniśmy celebrować naszą polskość, bardziej niż robimy to każdego zwyczajnego dnia. Wspaniale, że dołączyli do nas młodzi ludzie z Polski, którzy przyjechali do Stanów Zjednoczonych na szereg koncertów. Studenci z Uniwersytetu Medycznego świetnie się bawili z Polonią – powiedziała Bożena Kamiński. Na sali byli obecni również członkowie Rady Dyrektorów CP-S: Danuta Bronchard – wiceprezes, Marian Żak – II wiceprezes, Jadwiga Bylinka Ołdakowska – sekretarz i Zbigniew Solarz – skarbnik.

Podczas spotkania przy polskiej muzyce był czas na wspólne zdjęcia i nawiązanie nowych przyjaźni. Wszyscy goście świetnie się bawili i nie szczędzili muzycznych indywidualnych dedykacji. Wiele wyrazów wdzięczności otrzymała Rada Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego, która była inicjatorem tego wydarzenia.

AG

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com