Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Grubson (z prawej)...

Hip-hopowy początek Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w USA

10-07-2018

Grubson, Jarecki i DJ-em BRK, czyli polscy artyści młodego pokolenia wystąpili w piątek, 5 października, w klubie The Paperbox na Broklynie w ramach imprezy towarzyszącej 81. Paradzie Pułaskiego oraz otwierającej tym samym Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w USA. Przed koncertem gwiazd z Polski wystąpili przedstawiciele polonijnej sceny hip-hopowej: Balon, Grzempeś, Kwicu TTS, Mario170, DJ KND i DJ Hunek.

Wieloletnią tradycją firmy Gram-x Promotions jest organizowanie imprez muzycznych poprzedzających październikowe święta Polaków, czyli Paradę Pułaskiego oraz Miesiąc Dziedzictwa Polskiego obchodzony w całych Stanach Zjednoczonych. Młoda Polonia przyzwyczaiła się już do tego zwyczaju, więc chętnie uczestniczy w tych wydarzeniach. Tak właśnie było w piątek, 5 października, kiedy to miłośnicy hip-hopu licznie stawili się w brooklyńskim klubie The Paperbox, gdzie czekała ich kilkugodzinna uczta muzyczna. Praktycznie wszyscy wykonawcy byli bardzo dobrze przyjęci przez polonijną publiczność, która przez cały wieczór i noc – bo koncerty zakończyły się około 2:30 nad ranem – świetnie się bawiła.

Jednak najwięcej emocji wywołał występ Grubsona, któremu na scenie towarzyszyli Jarecki oraz DJ BRK. Ich fani nawet po ponad dwóch godzinach wspólnej zabawy nie chcieli, by wykonawcy ci zeszli ze sceny, tym bardziej, że ich koncert był nie tylko bardzo dynamiczny i energetyczny, ale również niesamowicie spontaniczny i przepełniony różnego rodzaju improwizacjami, w które włączana była publiczność. Dzięki temu wykonawcy zawładnęli nie tylko sceną, ale również fanami, którzy świetnie się bawili zarówno przy starych i znanych przebojach polskich artystów, jak i zupełnie nowych kompozycjach z ich ostatnich płyt. A zaprezentowanych nowości było bardzo dużo.

Śmiało można stwierdzić, że piątkowy koncert należy do najlepszych polonijnych hip-hopowych imprez, jakie miały miejsce w ostatnich latach w metropolii nowojorskiej. Zarówno dla Grubson,a jak i Jareckiego był to trzeci występ przed polonijną publicznością. Wcześniej pojawili się wspólnie w Nowym Jorku w 2012 i 2014 roku.

BNW

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com