Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Adam „Babyface”...

Adam „Babyface” Kownacki nadal niepokonany!

09-10-2018

Ma za sobą świetny zespół trenerski, rewelacyjnych i zawsze wiernych kibiców, a przede wszystkim serce i ducha do walki. Adam „Babyface” Kownacki podczas ostatniej gali bokserskiej odbywającej się w Barcleys Center na Brooklynie udowodnił, że należy do pierwszej dziesiątki najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej, pokonując jednogłośnie na punkty byłego mistrza świata Charlesa Martina.

W ocenie wielu komentatorów walka polskiego boksera mieszkającego w Nowym Jorku Adama Kownackiego (18-0, 14 KO) z Amerykaninem i zarazem byłym mistrzem świata Charlesem Martinem (25-2-1, 23 KO) była bardzo wyrównana. Jednak to Polak przejawiał więcej inicjatywy w ringu i zadał więcej celnych ciosów, co potwierdziły statystyki i oceny sędziów. Ostatecznie pojedynek wygrał bokser urodzony w Łomży i wychowany na Greenpoincie. Werdykt jurorów by jednogłośny i wynosił 96-94. Jest to już osiemnasta wygrana Adama Kownackiego, który tym samym umocnił swoją pozycję w czołówce najlepszych bokserów świata.

„Babyface” już pod koniec stycznia, po wygranej z Iago Kiladze (26-2, 18 KO), znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu wagi ciężkiej, sporządzanym przez redakcję prestiżowego amerykańskiego czasopisma „The Ring”. Jednak teraz, po sobotniej wygranej z byłym mistrzem świata, trafił również do pierwszej dziesiątki najlepszych pięściarzy królewskiej kategorii statystycznego portalu BoxRec.com. Dzięki pokonaniu Charlesa Martina awansował w niej o dwie pozycje, pozostawiając za sobą Josepha Parkera (24-2, 18 KO) i Derecka Chisorę (29-8, 21 KO). W opinii znawców boksu „Babyface” mógłby już starać się o walkę o mistrzowski pas. Jednak jak sam stwierdził po sobotnim ciężkim boju z przeciwnikiem z najwyższej półki, na taki pojedynek chyba musimy jeszcze trochę poczekać, ponieważ chce on zdobyć więcej doświadczenia i stoczyć nieco lżejsze walki. – Mam za sobą świetny zespół. Myślę, że dziś udowodniłem, że jestem zawodnikiem pierwszej dziesiątki w wadze ciężkiej. Potrzebuję jeszcze kilku pojedynków przed walką o tytuł mistrza. Ale to już coraz bliżej – powiedział Adam Kownacki bezpośrednio po wygranej w Barcleys Center.

Jednak ducha walki, ale i rozsądnego podejścia do swoich możliwości polskiemu bokserowi zarzucić nie można. Pojedynek z Charlesem Martinem, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, był do tej pory najtrudniejszym, jaki stoczył. Walka ta niesamowicie podobała się publiczności, zwłaszcza polskiej, która cały czas mocno go dopingowała. Pięściarz doskonale słyszał okrzyki i śpiew kibiców ubranych w biało-czerwone barwy, co jeszcze bardziej mobilizowało go do walki. – Polscy fani byli niesamowici tego wieczoru, co zdecydowanie dodawało mi sił. To było jak błogosławieństwo. Oni są najlepsi na świecie – chwalił swoich kibiców „Babyface”.

Gala bokserska odbyła się w sobotę 8 września w hali Barckleys Center na Brooklynie. Na widowni obecnych było 13,058 fanów pięściarstwa, wśród nich wielu celebrytów, znanych sportowców i ludzi związanych z boksem. Pojedynek Adama Kownackiego z Charlesem Martinem był transmitowany przez telewizję Showtime.

BS

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com