Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Adam „Babyface”...

Adam „Babyface” Kownacki nadal niepokonany!

09-10-2018

Ma za sobą świetny zespół trenerski, rewelacyjnych i zawsze wiernych kibiców, a przede wszystkim serce i ducha do walki. Adam „Babyface” Kownacki podczas ostatniej gali bokserskiej odbywającej się w Barcleys Center na Brooklynie udowodnił, że należy do pierwszej dziesiątki najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej, pokonując jednogłośnie na punkty byłego mistrza świata Charlesa Martina.

W ocenie wielu komentatorów walka polskiego boksera mieszkającego w Nowym Jorku Adama Kownackiego (18-0, 14 KO) z Amerykaninem i zarazem byłym mistrzem świata Charlesem Martinem (25-2-1, 23 KO) była bardzo wyrównana. Jednak to Polak przejawiał więcej inicjatywy w ringu i zadał więcej celnych ciosów, co potwierdziły statystyki i oceny sędziów. Ostatecznie pojedynek wygrał bokser urodzony w Łomży i wychowany na Greenpoincie. Werdykt jurorów by jednogłośny i wynosił 96-94. Jest to już osiemnasta wygrana Adama Kownackiego, który tym samym umocnił swoją pozycję w czołówce najlepszych bokserów świata.

„Babyface” już pod koniec stycznia, po wygranej z Iago Kiladze (26-2, 18 KO), znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu wagi ciężkiej, sporządzanym przez redakcję prestiżowego amerykańskiego czasopisma „The Ring”. Jednak teraz, po sobotniej wygranej z byłym mistrzem świata, trafił również do pierwszej dziesiątki najlepszych pięściarzy królewskiej kategorii statystycznego portalu BoxRec.com. Dzięki pokonaniu Charlesa Martina awansował w niej o dwie pozycje, pozostawiając za sobą Josepha Parkera (24-2, 18 KO) i Derecka Chisorę (29-8, 21 KO). W opinii znawców boksu „Babyface” mógłby już starać się o walkę o mistrzowski pas. Jednak jak sam stwierdził po sobotnim ciężkim boju z przeciwnikiem z najwyższej półki, na taki pojedynek chyba musimy jeszcze trochę poczekać, ponieważ chce on zdobyć więcej doświadczenia i stoczyć nieco lżejsze walki. – Mam za sobą świetny zespół. Myślę, że dziś udowodniłem, że jestem zawodnikiem pierwszej dziesiątki w wadze ciężkiej. Potrzebuję jeszcze kilku pojedynków przed walką o tytuł mistrza. Ale to już coraz bliżej – powiedział Adam Kownacki bezpośrednio po wygranej w Barcleys Center.

Jednak ducha walki, ale i rozsądnego podejścia do swoich możliwości polskiemu bokserowi zarzucić nie można. Pojedynek z Charlesem Martinem, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, był do tej pory najtrudniejszym, jaki stoczył. Walka ta niesamowicie podobała się publiczności, zwłaszcza polskiej, która cały czas mocno go dopingowała. Pięściarz doskonale słyszał okrzyki i śpiew kibiców ubranych w biało-czerwone barwy, co jeszcze bardziej mobilizowało go do walki. – Polscy fani byli niesamowici tego wieczoru, co zdecydowanie dodawało mi sił. To było jak błogosławieństwo. Oni są najlepsi na świecie – chwalił swoich kibiców „Babyface”.

Gala bokserska odbyła się w sobotę 8 września w hali Barckleys Center na Brooklynie. Na widowni obecnych było 13,058 fanów pięściarstwa, wśród nich wielu celebrytów, znanych sportowców i ludzi związanych z boksem. Pojedynek Adama Kownackiego z Charlesem Martinem był transmitowany przez telewizję Showtime.

BS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com