Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Polonijna młodzież z Nowego Jorku na koloniach w Polsce

07-27-2018

Polonijna młodzież...
Szczęśliwi...
Nowojorska młodzież...

W ramach polonijnej akcji ,,Lato z Polską”, na zaproszenie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, 15-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat przebywała w Domu Polonii w Pułtusku. Podczas wakacyjnego pobytu trwającego od 8 do 21 lipca organizatorzy zapewnili odwiedzającym bogaty program edukacyjno-patriotyczny i turystyczny. Do organizacji wyjazdu nowojorskiej grupy przyłączyło się również Centrum Polsko-Słowiańskie.

Hasło przewodnie tegorocznych kolonii brzmiało: „Festiwal kultur – Pułtusk – miasto spotkań”. W ramach akcji w koloniach wzięła udział także młodzież z Belgii, Węgier, Białorusi, Litwy, Czech, Rosji, Mołdawii, Szwajcarii, Ukrainy i Hiszpanii.

Kolonie były okazją dla polonijnych dzieci i młodzieży, na co dzień mieszkających w miejscach oddalonych od siebie o setki lub tysiące kilometrów do poznania rodaków z różnych zakątków świata oraz do integracji. – Podczas zabaw i spotkań integracyjnych uczestnicy kolonii zaprezentowali swoją kulturę, sztukę, kuchnię, naszą polskość, podobieństwa i różnice między nami – opowiada Danuta Bronchard, opiekunka młodzieży z Nowego Jorku.

Nowojorska grupa przebywająca na kolonii odwiedziła: Gniew, Toruń i Warszawę. – Dziękujemy Centrum Polsko-Słowiańskiemu za możliwość korzystania z darmowych, wspaniałych dwutygodniowych wakacji w Polsce. Dzieci wróciły do Stanów pełne wrażeń i nadziei na przyjazd do Polski za rok – kończy Danuta Bronchard.

AGRA

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com