Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Polonijna młodzież z Nowego Jorku na koloniach w Polsce

07-27-2018

Polonijna młodzież...
Szczęśliwi...
Nowojorska młodzież...

W ramach polonijnej akcji ,,Lato z Polską”, na zaproszenie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, 15-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat przebywała w Domu Polonii w Pułtusku. Podczas wakacyjnego pobytu trwającego od 8 do 21 lipca organizatorzy zapewnili odwiedzającym bogaty program edukacyjno-patriotyczny i turystyczny. Do organizacji wyjazdu nowojorskiej grupy przyłączyło się również Centrum Polsko-Słowiańskie.

Hasło przewodnie tegorocznych kolonii brzmiało: „Festiwal kultur – Pułtusk – miasto spotkań”. W ramach akcji w koloniach wzięła udział także młodzież z Belgii, Węgier, Białorusi, Litwy, Czech, Rosji, Mołdawii, Szwajcarii, Ukrainy i Hiszpanii.

Kolonie były okazją dla polonijnych dzieci i młodzieży, na co dzień mieszkających w miejscach oddalonych od siebie o setki lub tysiące kilometrów do poznania rodaków z różnych zakątków świata oraz do integracji. – Podczas zabaw i spotkań integracyjnych uczestnicy kolonii zaprezentowali swoją kulturę, sztukę, kuchnię, naszą polskość, podobieństwa i różnice między nami – opowiada Danuta Bronchard, opiekunka młodzieży z Nowego Jorku.

Nowojorska grupa przebywająca na kolonii odwiedziła: Gniew, Toruń i Warszawę. – Dziękujemy Centrum Polsko-Słowiańskiemu za możliwość korzystania z darmowych, wspaniałych dwutygodniowych wakacji w Polsce. Dzieci wróciły do Stanów pełne wrażeń i nadziei na przyjazd do Polski za rok – kończy Danuta Bronchard.

AGRA

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com