Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Przedstawiciele...

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni na Brooklynie

07-27-2018

Po raz piąty nowojorska Polonia weźmie udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Przyjaźni. W tym roku impreza odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia, w Columbus Park na Brooklynie przy Brooklyn Borough Hall.

Inicjatorem lokalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Przyjaźni jest Eric Adams, prezydent Brooklynu. Wydarzenie ma na celu pokazanie bogactwa i zróżnicowania kultur budujących nowojorską społeczność i stworzenie więzi przyjaźni, które łączą ludzi na całym świecie, niezależnie od ich pochodzenia. Każdego roku podczas Międzynarodowego Dnia Przyjaźni odbywają się występy artystyczne połączone z prezentacją strojów ludowych z całego świata. Nie brakuje też możliwości spróbowania tradycyjnych potraw z różnych zakątków świata.

Impreza rozpocznie się o godz. 13:00 paradą flag i potrwa do późnych godzin popołudniowych. Oprócz mieszkańców Brooklynu udział w niej wezmą dygnitarze z całego świata, urzędnicy państwowi, różne organizacje społeczne oraz specjalni goście, w tym również przedstawicie Polonii.

W tym roku w paradzie flag udział wezmą przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku oraz Centrum Polsko-Słowiańskiego. Podczas międzynarodowego święta na Brooklynie zorganizowana zostanie Polska Wioska. Na stoisku będzie można otrzymać drobne upominki związane z Polską, będą również niespodzianki – w formie koła fortuny i losów – przygotowane przez Centrum Polsko-Słowiańskie. Międzynarodowy Dzień Przyjaźni to świetna okazja do zaprezentowania Polonii pośród różnorodności etnicznej Brooklynu.

Agnieszka Granatowska

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com