Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Przedstawiciele...

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni na Brooklynie

07-27-2018

Po raz piąty nowojorska Polonia weźmie udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Przyjaźni. W tym roku impreza odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia, w Columbus Park na Brooklynie przy Brooklyn Borough Hall.

Inicjatorem lokalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Przyjaźni jest Eric Adams, prezydent Brooklynu. Wydarzenie ma na celu pokazanie bogactwa i zróżnicowania kultur budujących nowojorską społeczność i stworzenie więzi przyjaźni, które łączą ludzi na całym świecie, niezależnie od ich pochodzenia. Każdego roku podczas Międzynarodowego Dnia Przyjaźni odbywają się występy artystyczne połączone z prezentacją strojów ludowych z całego świata. Nie brakuje też możliwości spróbowania tradycyjnych potraw z różnych zakątków świata.

Impreza rozpocznie się o godz. 13:00 paradą flag i potrwa do późnych godzin popołudniowych. Oprócz mieszkańców Brooklynu udział w niej wezmą dygnitarze z całego świata, urzędnicy państwowi, różne organizacje społeczne oraz specjalni goście, w tym również przedstawicie Polonii.

W tym roku w paradzie flag udział wezmą przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku oraz Centrum Polsko-Słowiańskiego. Podczas międzynarodowego święta na Brooklynie zorganizowana zostanie Polska Wioska. Na stoisku będzie można otrzymać drobne upominki związane z Polską, będą również niespodzianki – w formie koła fortuny i losów – przygotowane przez Centrum Polsko-Słowiańskie. Międzynarodowy Dzień Przyjaźni to świetna okazja do zaprezentowania Polonii pośród różnorodności etnicznej Brooklynu.

Agnieszka Granatowska

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com