Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Ewa Pękala...

Świetny występ Ewy Pękali podczas koncertu uczniów Music Education Center

07-02-2018

Ewa Pękala, uczennica 8 klasy PSD przy parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie, była jedną z dwudziestu jeden artystów, którzy zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności w sobotę 23 czerwca w sali Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie, podczas koncertu uczniów szkoły muzycznej Janusza Sporka.

Ewa wystąpiła w grupie starszych uczniów – pianistów grających na poziomie zaawansowanym. W jej wykonaniu publiczność usłyszała dwa utwory: etiudę F-dur Alberta Loeschhorna oraz walca a-moll Fryderyka Chopina. Z lekkością i elegancją przedstawiła swój program i otrzymała burzę oklasków. Sala była pełna, koncert prowadzili maestro Janusz Sporek i Karolina Płaczek, a na widowni obecna była wicekonsul Alicja Tunk.

Opol

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com