Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Ewa Pękala...

Świetny występ Ewy Pękali podczas koncertu uczniów Music Education Center

07-02-2018

Ewa Pękala, uczennica 8 klasy PSD przy parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie, była jedną z dwudziestu jeden artystów, którzy zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności w sobotę 23 czerwca w sali Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie, podczas koncertu uczniów szkoły muzycznej Janusza Sporka.

Ewa wystąpiła w grupie starszych uczniów – pianistów grających na poziomie zaawansowanym. W jej wykonaniu publiczność usłyszała dwa utwory: etiudę F-dur Alberta Loeschhorna oraz walca a-moll Fryderyka Chopina. Z lekkością i elegancją przedstawiła swój program i otrzymała burzę oklasków. Sala była pełna, koncert prowadzili maestro Janusz Sporek i Karolina Płaczek, a na widowni obecna była wicekonsul Alicja Tunk.

Opol

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com