Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Ewa Pękala...

Świetny występ Ewy Pękali podczas koncertu uczniów Music Education Center

07-02-2018

Ewa Pękala, uczennica 8 klasy PSD przy parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie, była jedną z dwudziestu jeden artystów, którzy zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności w sobotę 23 czerwca w sali Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie, podczas koncertu uczniów szkoły muzycznej Janusza Sporka.

Ewa wystąpiła w grupie starszych uczniów – pianistów grających na poziomie zaawansowanym. W jej wykonaniu publiczność usłyszała dwa utwory: etiudę F-dur Alberta Loeschhorna oraz walca a-moll Fryderyka Chopina. Z lekkością i elegancją przedstawiła swój program i otrzymała burzę oklasków. Sala była pełna, koncert prowadzili maestro Janusz Sporek i Karolina Płaczek, a na widowni obecna była wicekonsul Alicja Tunk.

Opol

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com