Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Grzegorz Grunwald,...

Grzegorz Grunwald odwiedził Klub Seniora Amber na Greenpoincie

07-02-2018

Pod koniec czerwca swoją obecnością seniorów w klubie Amber zaszczycił Grzegorz Grunwald, znany i lubiany muzyk, poeta i kompozytor.

Śpiewający gitarzysta na tydzień przyleciał z Polski do USA, zaśpiewał w kilku znanych miejscach oraz znalazł czas, aby wystąpić w „Bursztynowym Klubie” ze swoim liryczno-refleksyjnym repertuarem. Laureat licznych nagród i wyróżnień na festiwalach piosenki poetyckiej zaprezentował swoją autorską płytę zatytułowaną „Mój przyjaciel cień”, którą nagrał wraz z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. Poetycka twórczość Grzegorza Grunwalda zawiera akcenty filozoficzne i jest próbą zagłębiania się w tematy typowo życiowe, które następnie przetwarza w muzykę.

Wierzę w to, że dla każdej opowieści związanej z życiem można znaleźć słowno-muzyczne ubranko i ja właśnie to robię – powiedział Grunwald. – Jestem zachwycony przyjęciem, jakie zgotowano mi w klubie Amber. Nie spodziewałem się takiej miłej atmosfery i tak serdecznego spotkania. Napotkałem tu prawdziwą polską gościnność, co potwierdza, że Polska jest tam, gdzie biją polskie serca – dodał artysta.

Występ artysty w klubie Amber zaaranżował Ryszard Druch, natomiast Tadeusz Turkowski służył pomocą w logistyce wyjazdu na Greenpoint, za co seniorzy są im bardzo wdzięczni. Mają też nadzieję, że Grzegorz Grunwald w przyszłości zawita ponownie na scenę przy 71 India Street.

Dariusz Stefański


Grzegorz Grunwald – wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor. Poeta, prezentujący piosenkę autorską, w której liryzm tekstów łączy się w unikalny sposób z akompaniamentem gitary. Posiada w dorobku autorską płytę pt.„Mój przyjaciel cień”, nagraną z towarzyszeniem zaproszonych muzyków.

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-24-2018
Doroczny letni festyn parafialny w parafii Christ the Reedemer
07-25-2018
Błogosławieństwo pojazdów i kierujących w parafii św. Róży z Limy
07-26-2018
Koncert „Król Polki”
07-27-2018
XV Kongres Trzeźwości w Sanktuarium MB Częstochowskiej w Doylestown
07-27-2018
Zabawa taneczna w Klubie Pułaskiego w Central Falls
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com