Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Grzegorz Grunwald,...

Grzegorz Grunwald odwiedził Klub Seniora Amber na Greenpoincie

07-02-2018

Pod koniec czerwca swoją obecnością seniorów w klubie Amber zaszczycił Grzegorz Grunwald, znany i lubiany muzyk, poeta i kompozytor.

Śpiewający gitarzysta na tydzień przyleciał z Polski do USA, zaśpiewał w kilku znanych miejscach oraz znalazł czas, aby wystąpić w „Bursztynowym Klubie” ze swoim liryczno-refleksyjnym repertuarem. Laureat licznych nagród i wyróżnień na festiwalach piosenki poetyckiej zaprezentował swoją autorską płytę zatytułowaną „Mój przyjaciel cień”, którą nagrał wraz z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. Poetycka twórczość Grzegorza Grunwalda zawiera akcenty filozoficzne i jest próbą zagłębiania się w tematy typowo życiowe, które następnie przetwarza w muzykę.

Wierzę w to, że dla każdej opowieści związanej z życiem można znaleźć słowno-muzyczne ubranko i ja właśnie to robię – powiedział Grunwald. – Jestem zachwycony przyjęciem, jakie zgotowano mi w klubie Amber. Nie spodziewałem się takiej miłej atmosfery i tak serdecznego spotkania. Napotkałem tu prawdziwą polską gościnność, co potwierdza, że Polska jest tam, gdzie biją polskie serca – dodał artysta.

Występ artysty w klubie Amber zaaranżował Ryszard Druch, natomiast Tadeusz Turkowski służył pomocą w logistyce wyjazdu na Greenpoint, za co seniorzy są im bardzo wdzięczni. Mają też nadzieję, że Grzegorz Grunwald w przyszłości zawita ponownie na scenę przy 71 India Street.

Dariusz Stefański


Grzegorz Grunwald – wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor. Poeta, prezentujący piosenkę autorską, w której liryzm tekstów łączy się w unikalny sposób z akompaniamentem gitary. Posiada w dorobku autorską płytę pt.„Mój przyjaciel cień”, nagraną z towarzyszeniem zaproszonych muzyków.

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com