Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Grzegorz Grunwald,...

Grzegorz Grunwald odwiedził Klub Seniora Amber na Greenpoincie

07-02-2018

Pod koniec czerwca swoją obecnością seniorów w klubie Amber zaszczycił Grzegorz Grunwald, znany i lubiany muzyk, poeta i kompozytor.

Śpiewający gitarzysta na tydzień przyleciał z Polski do USA, zaśpiewał w kilku znanych miejscach oraz znalazł czas, aby wystąpić w „Bursztynowym Klubie” ze swoim liryczno-refleksyjnym repertuarem. Laureat licznych nagród i wyróżnień na festiwalach piosenki poetyckiej zaprezentował swoją autorską płytę zatytułowaną „Mój przyjaciel cień”, którą nagrał wraz z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. Poetycka twórczość Grzegorza Grunwalda zawiera akcenty filozoficzne i jest próbą zagłębiania się w tematy typowo życiowe, które następnie przetwarza w muzykę.

Wierzę w to, że dla każdej opowieści związanej z życiem można znaleźć słowno-muzyczne ubranko i ja właśnie to robię – powiedział Grunwald. – Jestem zachwycony przyjęciem, jakie zgotowano mi w klubie Amber. Nie spodziewałem się takiej miłej atmosfery i tak serdecznego spotkania. Napotkałem tu prawdziwą polską gościnność, co potwierdza, że Polska jest tam, gdzie biją polskie serca – dodał artysta.

Występ artysty w klubie Amber zaaranżował Ryszard Druch, natomiast Tadeusz Turkowski służył pomocą w logistyce wyjazdu na Greenpoint, za co seniorzy są im bardzo wdzięczni. Mają też nadzieję, że Grzegorz Grunwald w przyszłości zawita ponownie na scenę przy 71 India Street.

Dariusz Stefański


Grzegorz Grunwald – wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor. Poeta, prezentujący piosenkę autorską, w której liryzm tekstów łączy się w unikalny sposób z akompaniamentem gitary. Posiada w dorobku autorską płytę pt.„Mój przyjaciel cień”, nagraną z towarzyszeniem zaproszonych muzyków.

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com