Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Kadr z filmu „Noce...

„Stulecie Odzyskania Niepodległości. Arcydzieła Polskiego Kina Historycznego”

06-13-2018

W środę 13 czerwca w nowojorskim Museum of the Moving Image na Queens odbędzie się ostatni pokaz filmowy z cyklu „Stulecie Odzyskania Niepodległości. Arcydzieła Polskiego Kina Historycznego”.

Program zamyka polski film fabularny „Noce i dnie” w reżyserii Jerzego Antczaka z 1975 r., adaptacja powieści „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej. Jest to saga dwóch pokoleń rodziny Niechciców na tle Polski pod zaborami na przeł. XIX i XX w. W 1976 film został nominowany do Nagrody Akademii Filmowej (Oscara) w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich w partnerstwie z Nowojorskim Festiwalem Polskich Filmów. Do współpracy dołączyli Ministerstwo Kultury, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Instytut Adama Mickiewicza, Polski Instytut Kultury w Nowym Jorku, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

opol

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com