Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Hawajski Dzień Dziecka w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

06-10-2018

Na scenie pojawili...
Organizatorzy Dnia...
Zespół ludowy...

To już swoistego rodzaju tradycja, że w pierwszy weekend po obchodzonym 1 czerwca Międzynarodowym Dniu Dziecka Centrum Polsko-Słowiańskie organizuje festyn dla najmłodszych. Również tym razem organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci.

Były zabawy, konkursy, loteria fantowa oraz polskie jedzenie. Podczas spotkania można było również zasięgnąć fachowych konsultacji logopedycznych i psychologicznych prowadzonych przez Annę Nepomucen. Dzień Dziecka był również okazją do zaprezentowania działalności Lokalnych Ośrodków Metodycznych – koordynatorem takiego nowo powstałego ośrodka w Nowym Jorku została Maria Paździor-Marchwińska.

Wspólne przedsięwzięcie

Zabawę otworzyła Bożena Kamiński – prezes/CEO Centrum Polsko-Słowiańskiego oraz Marian Żak, II wiceprezes CP-S. – Niezmiernie się cieszę, że w tę piękną niedzielę odwiedziliście naszą siedzibę. Dziś CP-S należy do was – do najmłodszego pokolenia Polonii! – powiedziała Bożena Kamiński, witając gości.

Do wspólnej organizacji Dnia Dziecka CP-S każdego roku zaprasza inne polskie organizacje oraz polonijne szkoły. W tym roku na scenie zaprezentowali się uczniowie z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie, której dyrektorem jest Anna Kubicka, zespół tańców ludowych „Wianek”, zespół ludowy „Krakowianki i Górale”. Lekcje z szablą prowadził Janusz Młynek, a profesor Krzysztof Zacharow zorganizował konkurs plastyczny „Mały Picasso”.

W polonijnym gronie

To jest bardzo pożyteczna inicjatywa dla naszych dzieci, które urodziły się już w USA, a posiadają polskie korzenie. Dzięki temu, że podczas tego typu festynów spotykają polskich rówieśników i świetnie się z nimi bawią, zaszczepiamy w nich chęć brania udziału w polonijnych uroczystościach, co później będzie procentowało tym, że nasze dzieci z ochotą będą chodziły do polonijnych szkół, ponieważ będą pamiętały z wczesnego dzieciństwa, że świetnie bawiły się z rówieśnikami podczas tego typu spotkań – powiedziała Katarzyna Wrachol, mama przedszkolaków, które brały udział w zabawie.

Organizatorzy Dnia Dziecka przygotowali dla uczestników szereg zabaw i atrakcji, przy stolikach dzieci mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi oraz wykonać piękne ramki z okazji zbliżającego się Dnia Ojca.

Hojni sponsorzy

Na sali pojawili się również sponsorzy uroczystości, a największymi z nich byli Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa oraz Andrzej Kamiński. O polskich dzieciach pamiętały również amerykańskie organizacja takie jak YMCA, które również włączyły się finansowo do zorganizowania tej uroczystości.

Hawajski Dzień Dziecka zakończyła loteria, w której można było wygrać nagrody związane z plażowaniem. Rada Dyrektorów CP-S zaprasza już dziś wszystkie dzieci na kolejne uroczystości, które będą organizowane przez największą organizację społeczno-kulturalną działającą na wschodnim wybrzeżu.

Agnieszka Granatowska

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com