Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Od kilku lat...

Dni pełne wrażeń w Klubie Seniora „Amber” na Greenpoincie

06-10-2018

Seniorzy, którzy każdego dnia spędzają czas w bursztynowym klubie na Greenpoincie, nie mogą narzekać na nudę. Dzięki zaangażowaniu jednego z dyrektorów klubu – Janusza Skowrona – seniorzy korzystają z szeregu atrakcji. Od kilku lat regularnie klubowiczów odwiedza i zaraża miłością do jogi Jose Gerlach, która jest profesjonalną instruktorką jogi.

Raz w tygodniu podopieczni klubu Amber mają organizowane ćwiczenia, które redukują stres, poprawiają krążenie, polepszają oddech i zwiększają odporność. – Po ostatnich zajęciach Jose opowiedziała nam o Islandii, z której pochodzi – opowiada Janusz Skowron. Seniorzy dowiedzieli się m.in., że Reykjavik jest leżącą najbliżej koła podbiegunowego stolicą na świecie. Krajobraz Islandii tworzą lodowce, gejzery i czynne wulkany. Islandia ma najmniejsze zaludnienie w Europie – na 103 tysiącach kilometrów kwadratowych mieszka zaledwie 350 tysięcy ludzi, w tym 10 tysięcy pochodzenia polskiego. Polonia stanowi najliczniejszą grupę narodowościową w Islandii. Turystyka jest jednym z głównych źródeł dochodów państwa. Rocznie przybywa tam milion osób z całego świata. Szczyt sezonu to czerwiec, lipiec i sierpień. Dzień jest wtedy najdłuższy a temperatura dodatnia. Językiem urzędowym jest islandzki, a waluta to korona islandzka. 100 koron stanowi równowartość jednego dolara.

Darek Stefański

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com