Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Od kilku lat...

Dni pełne wrażeń w Klubie Seniora „Amber” na Greenpoincie

06-10-2018

Seniorzy, którzy każdego dnia spędzają czas w bursztynowym klubie na Greenpoincie, nie mogą narzekać na nudę. Dzięki zaangażowaniu jednego z dyrektorów klubu – Janusza Skowrona – seniorzy korzystają z szeregu atrakcji. Od kilku lat regularnie klubowiczów odwiedza i zaraża miłością do jogi Jose Gerlach, która jest profesjonalną instruktorką jogi.

Raz w tygodniu podopieczni klubu Amber mają organizowane ćwiczenia, które redukują stres, poprawiają krążenie, polepszają oddech i zwiększają odporność. – Po ostatnich zajęciach Jose opowiedziała nam o Islandii, z której pochodzi – opowiada Janusz Skowron. Seniorzy dowiedzieli się m.in., że Reykjavik jest leżącą najbliżej koła podbiegunowego stolicą na świecie. Krajobraz Islandii tworzą lodowce, gejzery i czynne wulkany. Islandia ma najmniejsze zaludnienie w Europie – na 103 tysiącach kilometrów kwadratowych mieszka zaledwie 350 tysięcy ludzi, w tym 10 tysięcy pochodzenia polskiego. Polonia stanowi najliczniejszą grupę narodowościową w Islandii. Turystyka jest jednym z głównych źródeł dochodów państwa. Rocznie przybywa tam milion osób z całego świata. Szczyt sezonu to czerwiec, lipiec i sierpień. Dzień jest wtedy najdłuższy a temperatura dodatnia. Językiem urzędowym jest islandzki, a waluta to korona islandzka. 100 koron stanowi równowartość jednego dolara.

Darek Stefański

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com