Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Dzień Rodziców w PSD im. S. Moniuszki w Rockaway Beach

05-16-2018

Rodzice obchodzili...
Uczniowie dla...
Uczniowie wystąpili...

W niedzielę 13 maja uczniowie PSD im. S. Moniuszki w Rockaway Beach zaskoczyli wszystkich przybyłych na polskie msze św. Tym razem wystąpili z programem artystycznym dedykowanym rodzicom.

Scenariusz opracowała i przygotowała Monika Wróblewski. Tego dnia w USA celebrowano Dzień Matki, natomiast 17 czerwca obchodzony jest Dzień Taty. – Żeby podziękować obojgu rodzicom i uhonorować ich, połączyliśmy święta ze sobą i stworzyliśmy „Dzień Rodziców” – opowiada Agnieszka Misior, dyrektorka PSD im. S. Moniuszki w Rockaway Beach.

Uczniowie dla swoich rodziców przygotowali wspaniały występ przepełniony miłością, radością, przeplatany piosenkami. O oprawę muzyczną zadbała Elżbieta Skawińska, opiekun szkolnego chóru „Rockwayanki”. – Rodzice – honorowi goście – zostali odznaczeni przez swoje dzieci medalami Super Mama i Super Tata, natomiast parafianie otrzymali serwetki z ręcznie haftowanymi aniołkami, cukierki i lizaki. Na koniec proboszcz parafii James Kuroly i ks. Sławomir Sobiech obdarowali wszystkie przybyłe na msze św. mamy anielskimi serduszkami – kończy Agnieszka Misior.

Opol

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com