Nowy Jork

poleć serwis drukuj
83. Bal Fundacji...

83. Bal Fundacji Kościuszkowskiej

05-13-2018

W sobotę 28 kwietnia w nowojorskim hotelu Plaza odbył się 83. Bal Fundacji Kościuszkowskiej. Doroczny bal jest największym wydarzeniem fundraisingowym wspierającym działalność organizacji oraz jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyskich Polonii amerykańskiej.

Przewodniczącym tegorocznego balu był Wojciech Jackowski, prezydent Polish American Business Club i partner jednej z wiodących nowojorskich kancelarii prawnych Menaker & Herrmann LLP. Co roku podczas balu Fundacja Kościuszkowska wyróżnia zasłużone dla Polonii osoby. Laureatem Medalu Uznania w tym roku został profesor Stanley Wojcicki, natomiast nagroda Pioneer Award trafiła w ręce Krzysztofa Wodiczko z Massachusetts, który obecnie jest profesorem na Harvardzie. – Wierzę, że ich osiągnięcia akademickie będą źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń studentów, których wspiera Fundacja – powiedział prezes Fundacji Kościuszkowskiej Marek Skulimowski. Nawiązał też do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz roli, jaką Fundacja odgrywa, stanowiąc edukacyjny i kulturalny pomost między Polską i Stanami Zjednoczonymi.

JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,920.html

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com