Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Marek Żurobski...

Cel akcji dla Marka Żurobskiego został osiągnięty

05-12-2018

Gala w restauracji Johnny's Cafe na Maspeth była trzecim koncertem wchodzącym w ramy akcji charytatywnej zorganizowanej z myślą o pomocy dla Marka Żurobskiego. Były wokalista zespołu Domino od dwóch lat porusza się na wózku inwalidzkim, ponieważ z powodu choroby zagrażającej jego życiu amputowano mu obie nogi. Dzięki wsparciu kolegów ze sceny, pracy wolontariuszy oraz hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać fundusze na pokrycie kosztów związanych z protezami, dzięki którym Marek znów będzie mógł się samodzielnie poruszać.

W trzeciej części gali, która odbyła się w piątek 27 kwietnia, wystąpili: Secret Band, Adam Chrola, Top Secret oraz „Junior”, czyli Tomasz Popławski, który także prowadził całą imprezę. Największe przeboje zespołu Domino zaśpiewał również Marek Żurobski, a do tańca grał DJ Kris. Poza tym gościem specjalnym był znany polski bokser Adam Kownacki. W trakcie imprezy wraz z jej głównym bohaterem spontanicznie zaśpiewał Zbigniew Kaczyński, były wokalista i gitarzysta zespołu The Masters. Gala w Johnny's Cafe na Maspeth okazała się najbardziej popularna ze wszystkich trzech imprez, z których dwie pierwsze odbyły się dwa tygodnie wcześniej w Polsko-Amerykańskim Centrum Kulturalnym w Passaic w stanie New Jersey oraz w Klubie B66 na nowojorskim Brooklynie. Okazało się, że na Maspeth bardzo szybko zabrakło miejsca i wiele osób musiało zostać na zewnątrz lokalu.

Podczas imprezy przeprowadzono także kwesty i loterię z atrakcyjnymi nagrodami, a przede wszystkim wszyscy świetnie się bawili. Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatorów, którym przewodziła Anita Osmola, pomysłodawczyni akcji dla Marka, ze wszystkich trzech koncertów oraz zbiórki pieniędzy podczas nowojorskiej „Gali disco polo”, która odbyła się w Melrose Ballroom uzyskano 8,558 dolarów oraz 24 centy przed odliczeniem kosztów organizacyjnych akcji. Z kolei poprzez Facebook zebrano 12,067.04 (jest to kwota po odjęciu prowizji, jaką pobiera Facebook). Cały czas trwa jeszcze zbiórka na portalu GoFundMe. W związku z tym, że koszt protez dla marka wynosi 15,600 dolarów to wszyscy są już pewni, że niebawem były wokalista zespołu Domino stanie na nogach i będzie mógł się poruszać samodzielnie. Prócz wykonawców, którzy zaśpiewali w Johnny's Cafe na Maspeth, w akcji i na wcześniejszych koncertach wystąpili także: Bad Boys, Daniel Band, Mega Dance Band, Super Band, Viper, Windstar, Zbigniew Dera oraz zespół Zodiak.

BNW

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com