Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Marek Żurobski...

Cel akcji dla Marka Żurobskiego został osiągnięty

05-12-2018

Gala w restauracji Johnny's Cafe na Maspeth była trzecim koncertem wchodzącym w ramy akcji charytatywnej zorganizowanej z myślą o pomocy dla Marka Żurobskiego. Były wokalista zespołu Domino od dwóch lat porusza się na wózku inwalidzkim, ponieważ z powodu choroby zagrażającej jego życiu amputowano mu obie nogi. Dzięki wsparciu kolegów ze sceny, pracy wolontariuszy oraz hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać fundusze na pokrycie kosztów związanych z protezami, dzięki którym Marek znów będzie mógł się samodzielnie poruszać.

W trzeciej części gali, która odbyła się w piątek 27 kwietnia, wystąpili: Secret Band, Adam Chrola, Top Secret oraz „Junior”, czyli Tomasz Popławski, który także prowadził całą imprezę. Największe przeboje zespołu Domino zaśpiewał również Marek Żurobski, a do tańca grał DJ Kris. Poza tym gościem specjalnym był znany polski bokser Adam Kownacki. W trakcie imprezy wraz z jej głównym bohaterem spontanicznie zaśpiewał Zbigniew Kaczyński, były wokalista i gitarzysta zespołu The Masters. Gala w Johnny's Cafe na Maspeth okazała się najbardziej popularna ze wszystkich trzech imprez, z których dwie pierwsze odbyły się dwa tygodnie wcześniej w Polsko-Amerykańskim Centrum Kulturalnym w Passaic w stanie New Jersey oraz w Klubie B66 na nowojorskim Brooklynie. Okazało się, że na Maspeth bardzo szybko zabrakło miejsca i wiele osób musiało zostać na zewnątrz lokalu.

Podczas imprezy przeprowadzono także kwesty i loterię z atrakcyjnymi nagrodami, a przede wszystkim wszyscy świetnie się bawili. Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatorów, którym przewodziła Anita Osmola, pomysłodawczyni akcji dla Marka, ze wszystkich trzech koncertów oraz zbiórki pieniędzy podczas nowojorskiej „Gali disco polo”, która odbyła się w Melrose Ballroom uzyskano 8,558 dolarów oraz 24 centy przed odliczeniem kosztów organizacyjnych akcji. Z kolei poprzez Facebook zebrano 12,067.04 (jest to kwota po odjęciu prowizji, jaką pobiera Facebook). Cały czas trwa jeszcze zbiórka na portalu GoFundMe. W związku z tym, że koszt protez dla marka wynosi 15,600 dolarów to wszyscy są już pewni, że niebawem były wokalista zespołu Domino stanie na nogach i będzie mógł się poruszać samodzielnie. Prócz wykonawców, którzy zaśpiewali w Johnny's Cafe na Maspeth, w akcji i na wcześniejszych koncertach wystąpili także: Bad Boys, Daniel Band, Mega Dance Band, Super Band, Viper, Windstar, Zbigniew Dera oraz zespół Zodiak.

BNW

wróć

Fotorelacje

Dzień Matki w Sokolni w New Britain

13 maja w Sokolni odbył się uroczysty bankiet z okazji Dnia Matki. Podczas bankietu program artystyczny przedstawiły dzieci ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain. Przed zgromadzonymi w Sokolni zaprezentowało się ponad 50 uczniów: grupa taneczna prowadzona przez Anię Hayes, szkolny chór pod kierownictwem Urszuli Niemczyckiej i Marzeny Radziwon oraz przedszkolaki, które pod opieką Jolanty Szymańskiej przygotowały występ taneczno-wokalny. Fot. Marek Smialkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
05-25-2018
Dyżur konsularny w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater
05-26-2018
Piknik Szkoły Języka Polskiego im. św. Wojciecha w Filadelfii
05-26-2018
Festiwal „Polska przez wieki”
05-26-2018
Wieczór karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
05-26-2018
Casting do konkursu Miss Polonia CT 2019
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com