Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Marek Żurobski...

Cel akcji dla Marka Żurobskiego został osiągnięty

05-12-2018

Gala w restauracji Johnny's Cafe na Maspeth była trzecim koncertem wchodzącym w ramy akcji charytatywnej zorganizowanej z myślą o pomocy dla Marka Żurobskiego. Były wokalista zespołu Domino od dwóch lat porusza się na wózku inwalidzkim, ponieważ z powodu choroby zagrażającej jego życiu amputowano mu obie nogi. Dzięki wsparciu kolegów ze sceny, pracy wolontariuszy oraz hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać fundusze na pokrycie kosztów związanych z protezami, dzięki którym Marek znów będzie mógł się samodzielnie poruszać.

W trzeciej części gali, która odbyła się w piątek 27 kwietnia, wystąpili: Secret Band, Adam Chrola, Top Secret oraz „Junior”, czyli Tomasz Popławski, który także prowadził całą imprezę. Największe przeboje zespołu Domino zaśpiewał również Marek Żurobski, a do tańca grał DJ Kris. Poza tym gościem specjalnym był znany polski bokser Adam Kownacki. W trakcie imprezy wraz z jej głównym bohaterem spontanicznie zaśpiewał Zbigniew Kaczyński, były wokalista i gitarzysta zespołu The Masters. Gala w Johnny's Cafe na Maspeth okazała się najbardziej popularna ze wszystkich trzech imprez, z których dwie pierwsze odbyły się dwa tygodnie wcześniej w Polsko-Amerykańskim Centrum Kulturalnym w Passaic w stanie New Jersey oraz w Klubie B66 na nowojorskim Brooklynie. Okazało się, że na Maspeth bardzo szybko zabrakło miejsca i wiele osób musiało zostać na zewnątrz lokalu.

Podczas imprezy przeprowadzono także kwesty i loterię z atrakcyjnymi nagrodami, a przede wszystkim wszyscy świetnie się bawili. Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatorów, którym przewodziła Anita Osmola, pomysłodawczyni akcji dla Marka, ze wszystkich trzech koncertów oraz zbiórki pieniędzy podczas nowojorskiej „Gali disco polo”, która odbyła się w Melrose Ballroom uzyskano 8,558 dolarów oraz 24 centy przed odliczeniem kosztów organizacyjnych akcji. Z kolei poprzez Facebook zebrano 12,067.04 (jest to kwota po odjęciu prowizji, jaką pobiera Facebook). Cały czas trwa jeszcze zbiórka na portalu GoFundMe. W związku z tym, że koszt protez dla marka wynosi 15,600 dolarów to wszyscy są już pewni, że niebawem były wokalista zespołu Domino stanie na nogach i będzie mógł się poruszać samodzielnie. Prócz wykonawców, którzy zaśpiewali w Johnny's Cafe na Maspeth, w akcji i na wcześniejszych koncertach wystąpili także: Bad Boys, Daniel Band, Mega Dance Band, Super Band, Viper, Windstar, Zbigniew Dera oraz zespół Zodiak.

BNW

wróć

Fotorelacje

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Bostonie

W niedzielę, 21 października, w sali Jana Pawła II w południowym Bostonie odbyły się obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany i przewidywał wiele atrakcji, między innymi występy artystyczne, ciekawe spotkania i pokazy. Organizatorką imprezy była Sylwia Wadach-Kloczkowska. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
10-23-2018
Wykład w Instytucie Józefa Piłsudskiego
10-24-2018
17. Festiwal Filmów Polskich w Elms College w Chicopee
10-25-2018
Wykład Julie Roberts Szczepankiewicz w Bibliotece Publicznej w Chicopee
10-27-2018
Halloween w Klubie Polonez
10-27-2018
Halloween w Parku Piłsudskiego w Holyoke
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com