Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Działający od...

Praca i opieka w jednym pod skrzydłami Home Health Aide

04-16-2018

Jeśli w twojej rodzinie jest osoba starsza, wymagająca opieki i ciągłej pomocy, zastanów się, czy nie możesz się nią opiekować i otrzymywać za to pieniądze od miasta. Okazuje się, że niewiele naszych rodaków zdaje sobie sprawę z tego, że niosąc pomoc najbliższym można również otrzymywać całkiem niezłe wynagrodzenie.

Z prelekcją dotyczącą możliwości otrzymania pomocy domowej w Klubie Amber wystąpiły Aleksandra Ostrowska i Renata Warchol z PSC Community Services.

Trzytygodniowy kurs

Działający od blisko 40 lat PSC Community Services ma ogromne doświadczenie w przygotowaniu wykwalifikowanej kadry do niesienia pomocy domowej. Zapewnia program bezpłatnych szkoleń Home Health Aide (HHA). Po odbyciu trzytygodniowego szkolenia i uzyskaniu certyfikatu istnieje możliwość otrzymania skierowania do pracy. Osoba zatrudniona otrzymuje wynagrodzenie (obecnie $13, a od 31.12 2018 roku stawka godzinowa wynosić będzie $15), jest ubezpieczona i wchodzi w plan emerytalny oraz otrzymuje inne benefity określone prawem. Pracownicy z tego programu są członkami 1199 Union.

Szeroka oferta

PSC oferuje również inną formę opieki domowej – Consumer Directed Personal Assistance Program (CDPAP). Polega on na tym, że osoba posiadająca MediCaid – pacjent może zatrudnić się do sprawowania opieki nad członkiem rodziny lub znajomym. W tym przypadku zapewniona jest stawka godzinowa $16.35, urlop i zwolnienie lekarskie. Ta forma zatrudnienia nie daje jednak przywilejów gwarantowanych przez Union. Jeśli ktoś z czytelników jest zainteresowany podjęciem tego typu zajęcia, szczegółowych informacji udzielają: Aleksandra Ostrowska, Director of Patient Services, tel. 718-389-7060 wew. 117 oraz Renata Warchol, Director of Field Operations/Compliance, tel. 718-389-7060 wew. 121

EG

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com