Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Wsparcie dla Marka Żurobskiego z zespołu Domino

04-15-2018

Marek Żurobski w...
Marek Żurobski wraz...
Marek Żurobski...

Adam Chrola, Zbigniew Dera, Tomasz „Junior” Popławski, a także zespoły: Bad Boys, Daniel Band, Mega Dance Band, Secret Band, Super Band, Top Secret, Viper, Windstar i Zodiak wystąpią charytatywnie dla Marka Żurobskiego, by pomóc mu w zakupie protez. Były wokalista zespołu Domino obecnie jeździ na wózku inwalidzkim, ponieważ ma amputowane obie nogi.

Życie na emigracji bywa okrutne i nie oszczędza nikogo, nawet ludzi, którzy otarli się o sławę i dużą popularność. Pokazuje również, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i działać razem w szczytnym celu. Świetnym przykładem jest tutaj sytuacja związana z Markiem Żurobskim, byłym wokalistą popularnego w latach 90. zespołu disco polo, który od ponad 20 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, a wskutek choroby zagrażającej życiu stracił obie nogi. Okazało się, że szybko znaleźli się ludzie – znajomi i przyjaciele – którzy postanowili zebrać pieniądze na zakup protez, by znów mógł stanąć na nogach oraz pojawić się m.in. na scenie.

Do pomysłu Anity Osmoli, Beaty Krankowskiej oraz Dariusza Kierkło (DJ Daro) szybko przyłączyli się polonijni wykonawcy disco polo oraz grupy grające na różnych imprezach. Adam Chrola, Zbigniew Dera, Tomasz „Junior” Popławski, a także zespoły: Bad Boys, Daniel Band, Mega Dance Band, Secret Band, Super Band, Top Secret, Viper, Windstar i Zodiak w ramach muzycznej solidarności z byłym kolegą ze sceny wystąpią charytatywnie na trzech dużych koncertach, z których dochód będzie przekazany na zakup protez dla Marka Żurobskiego. Imprezy odbędą się:
- w Polsko-Amerykańskim Centrum Kulturalnym w Passaic w New Jersey (1-3 Monroe St., Passaic, NJ 07055) w sobotę, 14 kwietnia, o godz. 8 wieczorem;
- w Klubie B66 na Brooklynie w Nowym Jorku (6612 New Utrecht Avenue, Brooklyn, NY 11219) w niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 4 po południu;
- w restauracji Johnny's Cafe na Queensie w Nowym Jorku (6039 Fresh Pond Road, Maspeth, NY 11378) w piątek, 27 kwietnia, o godz. 8 wieczorem.

Również w Polsce zostanie zorganizowana podobna impreza, na której charytatywnie zagra kilkunastu wykonawców disco polo, by w ten sposób wesprzeć byłego wokalistę zespołu Domino. Koncert taki będzie miał miejsce w Klubie Remont w Warszawie i odbędzie się w piątek 20 kwietnia.

Jak widać świat muzyczny może być przykładem dużej solidarności wśród Polaków i należy brać z niego przykład w przyszłości. W celu jak najszybszego zebrania potrzebnych funduszy na zakup protez dla Marka Żurobskiego utworzono także konto na portalu Gofundme pod adresem: www.gofundme.com/pomoc-markowi-wokaliscie-domino, a także na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/donate/200571557206852/560310217684327/.

Marek Żurobski wraz z grupą Domino wylansował w latach 90. takie przeboje jak: „Filmowa miłość”, „Miałaś 18 lat”, „Tylko ty” oraz „Złote liście”. W maju 1998 roku postanowił wyjechać do Stanów Zjednoczonych i rozstał się z zespołem. W kwietniu 2016 roku w związku z problemami zdrowotnymi tętnic dolnych amputowano mu prawą nogę. Rok później w wyniku gangreny stracił drugą nogę. Od tego momentu jeździ na wózku inwalidzkim i mieszka w schronisku dla bezdomnych.

BSM

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com