Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Cynthia Nixon...

Ubiegająca się o fotel gubernatora Cynthia Nixon chce, aby Nowy Jork stał się stanem-sanktuarium

04-15-2018

Miasta lub stany „sanktuaria” cechuje solidarny sprzeciw wobec opresyjnej polityki antyimigracyjnej, która od czasu, kiedy Donald Trump został prezydentem, uległa zaostrzeniu. Miasta i stany o tym statusie odmawiają współpracy z władzami imigracyjnymi, które mają chrapkę na nielegalnych imigrantów, nie przetrzymują także w więzieniach nielegalnych imigrantów na prośbę urzędu imigracyjnego, jeśli takie przetrzymanie nie jest poparte nakazem sędziego. Prawo w stanach –sanktuariach uznaje takie działania za niezgodne z konstytucją.

Cynthia Nixon, aktorka oraz aktywistka społeczna zamierzająca kandydować na gubernatora stanu Nowy Jork, zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, doprowadzi do tego, by Nowy Jork stał się stanem – sanktuarium. Wytknęła przy okazji nieudolność w tym zakresie swojemu kontrkandydatowi z Partii Demokratycznej, obecnemu gubernatorowi Andrew Cuomo, któremu nie udało się przeforsować tej idei w zgromadzeniu stanowym.

JLS

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com