Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Sukces reprezentacji Polski w judo na zawodach w Nowym Jorku

04-15-2018

Reprezentacja...
Ceremonia medalowa
Polska drużyna z...

New York Judo Open to prestiżowy międzynarodowy turniej judo organizowany przez New York Athletic Club przy współpracy z New York State Judo Association. Zawody odbyły się w 24 marca 2018 r. w hali New York Athletic Club – klubu, do którego należy ponad 300 medalistów olimpijskich. Każdego roku na turniej zapraszane są najlepsze drużyny świata. W tym roku w sportowych zmaganiach udział wzięły reprezentacje Kanady, Izraela, Stanów Zjednoczonych , Niemiec, Francji oraz Polski.

Turniej drużynowy rozgrywany był w pięciu kategoriach wagowych. Polskę reprezentowali: w kategorii do 66 kg Bartłomiej Garbacik oraz Jacek Brysz, w kategorii do 73 kg Paweł Kurtyka i Paweł Wawrzyczek, w kategorii do 81 kg Jakub Kubiniec, w kategorii do 90 kg Arkadiusz Szyszkowski, a w wadze ponad 90 kg Kamil Niedziela. Trenerem, który przygotowywał Polaków do tych zawodów, był Maciej Kostrzewa.

W pierwszym meczu polska reprezentacja pokonała faworyzowaną drużynę Stanów Zjednoczonych, co było niesamowitą niespodzianką dla naszych kibiców i zaskoczeniem dla amerykańskiej drużyny. W drugim meczu eliminacyjnym biało-czerwona drużyna zmierzyła się z Niemcami, a dzięki odniesionemu zwycięstwu Polacy awansowali do finału. Przy niesamowitym dopingu polonijnej publiczności i świetnej postawie młodych, zmotywowanych zawodników, polska drużyna osiągnęła niesamowity sukces, jakim był historyczny awans do finału. Żadnej drużynie z Polski nie udało się tego wcześniej osiągnąć.

W finale Polacy po pięknych i zaciętych walkach ulegli drużynie francuskiej, ostatecznie zdobywając srebrny medal. Na uwagę zasługuję to, że mimo iż w drużynie francuskiej występowało trzech olimpijczyków, walka o złoto była bardzo wyrównana. Mimo że złota nie udało się wywalczyć, to srebrny medal jest niebywałym sukcesem w turnieju obsadzonym tak silnymi drużynami i zawodnikami.

Współorganizatorem zawodów był Sylwester Gaweł, prezes New York Judo Association, a zarazem założyciel znanej Polonii sekcji judo. – Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni wizytą drużyny z Polski, która przysporzyła nam podczas tych zawodów dużo radości, dostarczyła sportowych emocji i dała powody do dumy. Przyczyniła się do jeszcze większej promocji judo. Młoda ekipa bez kompleksów nawiązała niesamowitą walkę, okazało się, że można wygrywać i wywalczyła srebrny medal – mówi Sylwester Gaweł. – Dziękuję naszej Polonii za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery i nieposkromiony doping, a drużynie z Polski oraz trenerowi Maciejowi serdecznie jeszcze raz gratuluję osiągniętego wyniku – dodaje.

Judo to bardzo popularny sport wśród Polonii – głównie dzięki działalności Sylwester Gawel Judo Club. Ta polonijna sekcja regularnie prowadzi treningi ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży w trzech lokacjach: Greenpoint, NY; Ridgewood, NY oraz Wallington, NJ. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku: Sylwester Gawel Judo Club.

opr. wem

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-24-2018
Doroczny letni festyn parafialny w parafii Christ the Reedemer
07-25-2018
Błogosławieństwo pojazdów i kierujących w parafii św. Róży z Limy
07-26-2018
Koncert „Król Polki”
07-27-2018
XV Kongres Trzeźwości w Sanktuarium MB Częstochowskiej w Doylestown
07-27-2018
Zabawa taneczna w Klubie Pułaskiego w Central Falls
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com