Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Sukces reprezentacji Polski w judo na zawodach w Nowym Jorku

04-15-2018

Reprezentacja...
Ceremonia medalowa
Polska drużyna z...

New York Judo Open to prestiżowy międzynarodowy turniej judo organizowany przez New York Athletic Club przy współpracy z New York State Judo Association. Zawody odbyły się w 24 marca 2018 r. w hali New York Athletic Club – klubu, do którego należy ponad 300 medalistów olimpijskich. Każdego roku na turniej zapraszane są najlepsze drużyny świata. W tym roku w sportowych zmaganiach udział wzięły reprezentacje Kanady, Izraela, Stanów Zjednoczonych , Niemiec, Francji oraz Polski.

Turniej drużynowy rozgrywany był w pięciu kategoriach wagowych. Polskę reprezentowali: w kategorii do 66 kg Bartłomiej Garbacik oraz Jacek Brysz, w kategorii do 73 kg Paweł Kurtyka i Paweł Wawrzyczek, w kategorii do 81 kg Jakub Kubiniec, w kategorii do 90 kg Arkadiusz Szyszkowski, a w wadze ponad 90 kg Kamil Niedziela. Trenerem, który przygotowywał Polaków do tych zawodów, był Maciej Kostrzewa.

W pierwszym meczu polska reprezentacja pokonała faworyzowaną drużynę Stanów Zjednoczonych, co było niesamowitą niespodzianką dla naszych kibiców i zaskoczeniem dla amerykańskiej drużyny. W drugim meczu eliminacyjnym biało-czerwona drużyna zmierzyła się z Niemcami, a dzięki odniesionemu zwycięstwu Polacy awansowali do finału. Przy niesamowitym dopingu polonijnej publiczności i świetnej postawie młodych, zmotywowanych zawodników, polska drużyna osiągnęła niesamowity sukces, jakim był historyczny awans do finału. Żadnej drużynie z Polski nie udało się tego wcześniej osiągnąć.

W finale Polacy po pięknych i zaciętych walkach ulegli drużynie francuskiej, ostatecznie zdobywając srebrny medal. Na uwagę zasługuję to, że mimo iż w drużynie francuskiej występowało trzech olimpijczyków, walka o złoto była bardzo wyrównana. Mimo że złota nie udało się wywalczyć, to srebrny medal jest niebywałym sukcesem w turnieju obsadzonym tak silnymi drużynami i zawodnikami.

Współorganizatorem zawodów był Sylwester Gaweł, prezes New York Judo Association, a zarazem założyciel znanej Polonii sekcji judo. – Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni wizytą drużyny z Polski, która przysporzyła nam podczas tych zawodów dużo radości, dostarczyła sportowych emocji i dała powody do dumy. Przyczyniła się do jeszcze większej promocji judo. Młoda ekipa bez kompleksów nawiązała niesamowitą walkę, okazało się, że można wygrywać i wywalczyła srebrny medal – mówi Sylwester Gaweł. – Dziękuję naszej Polonii za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery i nieposkromiony doping, a drużynie z Polski oraz trenerowi Maciejowi serdecznie jeszcze raz gratuluję osiągniętego wyniku – dodaje.

Judo to bardzo popularny sport wśród Polonii – głównie dzięki działalności Sylwester Gawel Judo Club. Ta polonijna sekcja regularnie prowadzi treningi ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży w trzech lokacjach: Greenpoint, NY; Ridgewood, NY oraz Wallington, NJ. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku: Sylwester Gawel Judo Club.

opr. wem

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com