Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Nagrodzona praca...
Grand Prix w...

Uczniowie z PSD im. St. Moniuszki z Rockaway Beach w gronie laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

03-13-2018

Pod koniec lutego br. ogłoszono wyniki XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt: „Tajemnice Błękitnej Planety”. Prace na konkurs nadesłały dzieci z całego świata. Udział w nim wzięli także uczniowie z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. S. Moniuszki z Rockaway Beach, NY. Dwoje z nich znalazło się w gronie laureatów.

Kolory Ziemi

Konkurs plastyczny został zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. – Jak pamiętamy, Ziemię w całej swojej okazałości po raz pierwszy mogliśmy obejrzeć prawie 50 lat temu na fotografii wykonanej podczas załogowej misji Apollo 8. Z przestrzeni kosmicznej wyglądała właśnie jak niebiesko-biała kula i zrobiła tak niesamowite wrażenie, że nazwano ją Błękitną Planetą. Wiemy jednak, że nie jest to jedyny kolor Ziemi, że jest ona pełna zaskakujących barw. Rozkwitające rośliny, hipnotyzujące fale oceanu i niezwykłe, majestatyczne góry to tylko jedne z wielu przykładów tego, jak piękna jest nasza planeta – opowiada Elżbieta Skiba-Posikata, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

Prace dzieci z całego świata

Pomysłodawcy konkursu plastycznego chcieli pobudzić wyobraźnię dzieci na temat planety, na której żyją. – Zaproponowaliśmy więc tym razem fascynującą podróż po Błękitnej Planecie, która jest jedynym miejscem w czarnym bezmiarze wszechświata, na którym istnieje życie. Zachęcaliśmy, aby spojrzeć na naszą Ziemię z lotu ptaka z takim samym pełnym podziwu zainteresowaniem, które zwykle rezerwujemy dla obcych światów, pamiętając równocześnie, że ciągłość życia na Ziemi i jej piękno spoczywa w rękach ludzi – dodaje Elżbieta Skiba-Posikata.

Prace na konkurs nadesłały dzieci z całego świata: z Chin, Słowacji, Indii, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Rosji, Malty, Niemiec, Czech, Łotwy, Nowej Zelandii, Węgier, Bułgarii, Polski i USA. W tym gronie znalazły się również prace uczniów z PSD im. S. Moniuszki z Rockaway Beach, NY.

Nagrody i wyróżnienia

Okazuje się, że polonijni uczniowie są w stanie puścić wodze fantazji i stworzyć prawdziwe dzieła. Ich prace znalazły się w grupie wyróżnionych. – Trudno było się oprzeć tak ciekawemu zaproszeniu do kolejnej edycji konkursu plastycznego. Ale najwspanialsze jest to, że mamy aż dwóch laureatów – grand prix w kategorii wiekowej 6-9 lat otrzymał Kacper Wróblewski, uczeń 1 klasy, natomiast wyróżnienie w kategorii wiekowej 10-13 lat otrzymała Olivia Wadowiec – uczennica klasy 6. Wielkie gratulacje dla naszych małych artystów i wszystkich nagrodzonych – mówi Agnieszka Misior, dyrektorka PSD im. S. Moniuszki z Rockaway Beach, NY.

DS

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
06-26-2018
Koncert grupy Walk Away
06-28-2018
Wykład Sary Campbell pt. „A Polish Odyssey” w Bibliotece Publicznej w Chicopee
06-29-2018
Noc Świętojańska w Haller Post w New Britain
06-29-2018
Wykład Alana Walkera i koncert: Gwiazdy Akademii cz. I w Coral Gables
06-29-2018
Występ Diana Blue i przyjaciele
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com