Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Nagrodzona praca...
Grand Prix w...

Uczniowie z PSD im. St. Moniuszki z Rockaway Beach w gronie laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

03-13-2018

Pod koniec lutego br. ogłoszono wyniki XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt: „Tajemnice Błękitnej Planety”. Prace na konkurs nadesłały dzieci z całego świata. Udział w nim wzięli także uczniowie z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. S. Moniuszki z Rockaway Beach, NY. Dwoje z nich znalazło się w gronie laureatów.

Kolory Ziemi

Konkurs plastyczny został zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. – Jak pamiętamy, Ziemię w całej swojej okazałości po raz pierwszy mogliśmy obejrzeć prawie 50 lat temu na fotografii wykonanej podczas załogowej misji Apollo 8. Z przestrzeni kosmicznej wyglądała właśnie jak niebiesko-biała kula i zrobiła tak niesamowite wrażenie, że nazwano ją Błękitną Planetą. Wiemy jednak, że nie jest to jedyny kolor Ziemi, że jest ona pełna zaskakujących barw. Rozkwitające rośliny, hipnotyzujące fale oceanu i niezwykłe, majestatyczne góry to tylko jedne z wielu przykładów tego, jak piękna jest nasza planeta – opowiada Elżbieta Skiba-Posikata, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

Prace dzieci z całego świata

Pomysłodawcy konkursu plastycznego chcieli pobudzić wyobraźnię dzieci na temat planety, na której żyją. – Zaproponowaliśmy więc tym razem fascynującą podróż po Błękitnej Planecie, która jest jedynym miejscem w czarnym bezmiarze wszechświata, na którym istnieje życie. Zachęcaliśmy, aby spojrzeć na naszą Ziemię z lotu ptaka z takim samym pełnym podziwu zainteresowaniem, które zwykle rezerwujemy dla obcych światów, pamiętając równocześnie, że ciągłość życia na Ziemi i jej piękno spoczywa w rękach ludzi – dodaje Elżbieta Skiba-Posikata.

Prace na konkurs nadesłały dzieci z całego świata: z Chin, Słowacji, Indii, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Rosji, Malty, Niemiec, Czech, Łotwy, Nowej Zelandii, Węgier, Bułgarii, Polski i USA. W tym gronie znalazły się również prace uczniów z PSD im. S. Moniuszki z Rockaway Beach, NY.

Nagrody i wyróżnienia

Okazuje się, że polonijni uczniowie są w stanie puścić wodze fantazji i stworzyć prawdziwe dzieła. Ich prace znalazły się w grupie wyróżnionych. – Trudno było się oprzeć tak ciekawemu zaproszeniu do kolejnej edycji konkursu plastycznego. Ale najwspanialsze jest to, że mamy aż dwóch laureatów – grand prix w kategorii wiekowej 6-9 lat otrzymał Kacper Wróblewski, uczeń 1 klasy, natomiast wyróżnienie w kategorii wiekowej 10-13 lat otrzymała Olivia Wadowiec – uczennica klasy 6. Wielkie gratulacje dla naszych małych artystów i wszystkich nagrodzonych – mówi Agnieszka Misior, dyrektorka PSD im. S. Moniuszki z Rockaway Beach, NY.

DS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com