Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Nagrodzona praca...
Grand Prix w...

Uczniowie z PSD im. St. Moniuszki z Rockaway Beach w gronie laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

03-13-2018

Pod koniec lutego br. ogłoszono wyniki XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt: „Tajemnice Błękitnej Planety”. Prace na konkurs nadesłały dzieci z całego świata. Udział w nim wzięli także uczniowie z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. S. Moniuszki z Rockaway Beach, NY. Dwoje z nich znalazło się w gronie laureatów.

Kolory Ziemi

Konkurs plastyczny został zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. – Jak pamiętamy, Ziemię w całej swojej okazałości po raz pierwszy mogliśmy obejrzeć prawie 50 lat temu na fotografii wykonanej podczas załogowej misji Apollo 8. Z przestrzeni kosmicznej wyglądała właśnie jak niebiesko-biała kula i zrobiła tak niesamowite wrażenie, że nazwano ją Błękitną Planetą. Wiemy jednak, że nie jest to jedyny kolor Ziemi, że jest ona pełna zaskakujących barw. Rozkwitające rośliny, hipnotyzujące fale oceanu i niezwykłe, majestatyczne góry to tylko jedne z wielu przykładów tego, jak piękna jest nasza planeta – opowiada Elżbieta Skiba-Posikata, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

Prace dzieci z całego świata

Pomysłodawcy konkursu plastycznego chcieli pobudzić wyobraźnię dzieci na temat planety, na której żyją. – Zaproponowaliśmy więc tym razem fascynującą podróż po Błękitnej Planecie, która jest jedynym miejscem w czarnym bezmiarze wszechświata, na którym istnieje życie. Zachęcaliśmy, aby spojrzeć na naszą Ziemię z lotu ptaka z takim samym pełnym podziwu zainteresowaniem, które zwykle rezerwujemy dla obcych światów, pamiętając równocześnie, że ciągłość życia na Ziemi i jej piękno spoczywa w rękach ludzi – dodaje Elżbieta Skiba-Posikata.

Prace na konkurs nadesłały dzieci z całego świata: z Chin, Słowacji, Indii, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Rosji, Malty, Niemiec, Czech, Łotwy, Nowej Zelandii, Węgier, Bułgarii, Polski i USA. W tym gronie znalazły się również prace uczniów z PSD im. S. Moniuszki z Rockaway Beach, NY.

Nagrody i wyróżnienia

Okazuje się, że polonijni uczniowie są w stanie puścić wodze fantazji i stworzyć prawdziwe dzieła. Ich prace znalazły się w grupie wyróżnionych. – Trudno było się oprzeć tak ciekawemu zaproszeniu do kolejnej edycji konkursu plastycznego. Ale najwspanialsze jest to, że mamy aż dwóch laureatów – grand prix w kategorii wiekowej 6-9 lat otrzymał Kacper Wróblewski, uczeń 1 klasy, natomiast wyróżnienie w kategorii wiekowej 10-13 lat otrzymała Olivia Wadowiec – uczennica klasy 6. Wielkie gratulacje dla naszych małych artystów i wszystkich nagrodzonych – mówi Agnieszka Misior, dyrektorka PSD im. S. Moniuszki z Rockaway Beach, NY.

DS

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com