Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Elżbieta Konarska,...

Seniorzy z Klubu Seniora „Amber” na Greenpoincie poszerzyli swoją wiedzę na temat planów Medicare i Medicaid

03-12-2018

Seniorzy z Klubu Seniora „Amber” znajdującego się na Greenpoincie często biorą udział w ciekawych i bardzo przydatnych spotkaniach. Tym razem Janusz Skowron – jeden z dyrektorów Klubu – zaprosił do siedziby „bursztynowego” klubu Elżbietę Konarską, pracownika socjalnego Polonians Organized to Minister Our Community.

Pani Ela w profesjonalny sposób przedstawiła naszym członkom zasady ubezpieczenia zdrowotnego dla seniorów – mówi Janusz Skowron. – Podczas spotkania poruszyła sprawę ubezpieczeń społecznych Medicare i Medicaid oraz wyjaśniła różnicę pomiędzy tymi programami. Zostaliśmy poinformowani o Medicare Savings Program, który pokrywa Medicare Premium wynoszące obecnie 134 dolarów miesięcznie – dodaje Skowron.

Seniorzy dowiedzieli się również o planach ubezpieczeń zdrowotnych, jakie będą wprowadzane w bieżącym roku. Nowe karty Medicare będą wysyłane od kwietnia 2018 do 2019 roku. Karty te nie będą zawierały numeru Social Security w przeciwieństwie do dotychczasowych. Seniorzy mający Medicaid, a nie posiadający Medicare, będą musieli przedstawić zaświadczenie z Social Security, że złożyli wniosek o Medicare. Elżbieta Konarska poinformowała również seniorów o tym, że zwiększył się dopuszczalny miesięczny dochód na Medicaid z 825 dolarów na jedna osobę do 842 dolarów, tymczasem na dwie osoby dochód wzrósł do 1,233 dolarów.

DS


Medicaid jest ubezpieczeniem dla osób niewiele zarabiających, pokrywającym wszelkie koszty ochrony zdrowia. Medicare jest przeznaczone dla osób, które ukończyły 65 lat i przepracowały w Stanach Zjednoczonych przynajmniej 40 kwartałów, czyli 10 lat.

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com