Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Uczniowie z Brooklynu wzięli udział w rekolekcjach dla młodzieży polonijnej w Amerykańskiej Częstochowie

03-12-2018

W dniach 17-18 lutego w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się dziesiąte rekolekcje dla młodzieży polonijnej, organizowane co roku przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. W rekolekcjach wzięli udział uczniowie PSD przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie.

Specjalni goście

W tym roku do Duchowej Stolicy Polonii przybyli specjalni goście – RYMcerze, czyli Bęsiu & DJ Yonas. Zespół ten tworzą dwaj przyjaciele, którzy prowadzą w polskich szkołach projekt „Nie zmarnuj swojego życia”. Spotkanie z młodzieżą rozpoczęło się wykładami o charakterze profilaktycznym, przeplatanymi muzyką RYMcerzy – rapem z wartościami. Podczas rekolekcji dzielili się oni własną historią zmagań z uzależnieniami oraz swoim doświadczeniem Boga. – Mamy nadzieję, że poprzez nasze świadectwa Bóg dotrze do wielu z was – mówili. Młodzież w wielkim skupieniu brała udział w eucharystii, modlitwach oraz adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas których powierzali swoje przemyślenia Bogu. Jak co roku, nie zabrakło zespołu „Effatha”, który poprzez śpiew, modlitwę i taniec dawał świadectwo o Bogu. Tegoroczne rekolekcje poprowadził i czuwał nad całością o. Dominik Libiszewski.

Konferencja i wystawa

Podczas rekolekcji młodzież mogła uczestniczyć w konferencji i obejrzeć wystawę na temat II wojny światowej i obrony Westerplatte. Zostały też przypomniane sylwetki „żołnierzy wyklętych”, m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego i sanitariuszki Danusi Siedzikówny ps. „Inka”. Spotkanie poprowadził dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki. Na zakończenie prelekcji uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym uczennica z PSD przy parafii M.B. Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie – Julia Krzyształowicz – została jednym ze zwycięzców. – Rekolekcje już za nami i wróciliśmy do naszego codziennego życia, ale czas spędzony w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii wciąż w nas pracuje, a w uszach rozbrzmiewają słowa: „Nie zmarnuj swojego życia, nie zmarnuj czasu, talentów, relacji – żyj wartościami. Bądź sobą!” – mówi jedna z mam, która również uczestniczyła w rekolekcjach.

opol

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com