Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Uczniowie z Brooklynu wzięli udział w rekolekcjach dla młodzieży polonijnej w Amerykańskiej Częstochowie

03-12-2018

W dniach 17-18 lutego w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się dziesiąte rekolekcje dla młodzieży polonijnej, organizowane co roku przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. W rekolekcjach wzięli udział uczniowie PSD przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie.

Specjalni goście

W tym roku do Duchowej Stolicy Polonii przybyli specjalni goście – RYMcerze, czyli Bęsiu & DJ Yonas. Zespół ten tworzą dwaj przyjaciele, którzy prowadzą w polskich szkołach projekt „Nie zmarnuj swojego życia”. Spotkanie z młodzieżą rozpoczęło się wykładami o charakterze profilaktycznym, przeplatanymi muzyką RYMcerzy – rapem z wartościami. Podczas rekolekcji dzielili się oni własną historią zmagań z uzależnieniami oraz swoim doświadczeniem Boga. – Mamy nadzieję, że poprzez nasze świadectwa Bóg dotrze do wielu z was – mówili. Młodzież w wielkim skupieniu brała udział w eucharystii, modlitwach oraz adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas których powierzali swoje przemyślenia Bogu. Jak co roku, nie zabrakło zespołu „Effatha”, który poprzez śpiew, modlitwę i taniec dawał świadectwo o Bogu. Tegoroczne rekolekcje poprowadził i czuwał nad całością o. Dominik Libiszewski.

Konferencja i wystawa

Podczas rekolekcji młodzież mogła uczestniczyć w konferencji i obejrzeć wystawę na temat II wojny światowej i obrony Westerplatte. Zostały też przypomniane sylwetki „żołnierzy wyklętych”, m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego i sanitariuszki Danusi Siedzikówny ps. „Inka”. Spotkanie poprowadził dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki. Na zakończenie prelekcji uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym uczennica z PSD przy parafii M.B. Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie – Julia Krzyształowicz – została jednym ze zwycięzców. – Rekolekcje już za nami i wróciliśmy do naszego codziennego życia, ale czas spędzony w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii wciąż w nas pracuje, a w uszach rozbrzmiewają słowa: „Nie zmarnuj swojego życia, nie zmarnuj czasu, talentów, relacji – żyj wartościami. Bądź sobą!” – mówi jedna z mam, która również uczestniczyła w rekolekcjach.

opol

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
06-26-2018
Koncert grupy Walk Away
06-28-2018
Wykład Sary Campbell pt. „A Polish Odyssey” w Bibliotece Publicznej w Chicopee
06-29-2018
Noc Świętojańska w Haller Post w New Britain
06-29-2018
Wykład Alana Walkera i koncert: Gwiazdy Akademii cz. I w Coral Gables
06-29-2018
Występ Diana Blue i przyjaciele
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com