Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Uczniowie z Brooklynu wzięli udział w rekolekcjach dla młodzieży polonijnej w Amerykańskiej Częstochowie

03-12-2018

W dniach 17-18 lutego w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się dziesiąte rekolekcje dla młodzieży polonijnej, organizowane co roku przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. W rekolekcjach wzięli udział uczniowie PSD przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie.

Specjalni goście

W tym roku do Duchowej Stolicy Polonii przybyli specjalni goście – RYMcerze, czyli Bęsiu & DJ Yonas. Zespół ten tworzą dwaj przyjaciele, którzy prowadzą w polskich szkołach projekt „Nie zmarnuj swojego życia”. Spotkanie z młodzieżą rozpoczęło się wykładami o charakterze profilaktycznym, przeplatanymi muzyką RYMcerzy – rapem z wartościami. Podczas rekolekcji dzielili się oni własną historią zmagań z uzależnieniami oraz swoim doświadczeniem Boga. – Mamy nadzieję, że poprzez nasze świadectwa Bóg dotrze do wielu z was – mówili. Młodzież w wielkim skupieniu brała udział w eucharystii, modlitwach oraz adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas których powierzali swoje przemyślenia Bogu. Jak co roku, nie zabrakło zespołu „Effatha”, który poprzez śpiew, modlitwę i taniec dawał świadectwo o Bogu. Tegoroczne rekolekcje poprowadził i czuwał nad całością o. Dominik Libiszewski.

Konferencja i wystawa

Podczas rekolekcji młodzież mogła uczestniczyć w konferencji i obejrzeć wystawę na temat II wojny światowej i obrony Westerplatte. Zostały też przypomniane sylwetki „żołnierzy wyklętych”, m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego i sanitariuszki Danusi Siedzikówny ps. „Inka”. Spotkanie poprowadził dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki. Na zakończenie prelekcji uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym uczennica z PSD przy parafii M.B. Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie – Julia Krzyształowicz – została jednym ze zwycięzców. – Rekolekcje już za nami i wróciliśmy do naszego codziennego życia, ale czas spędzony w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii wciąż w nas pracuje, a w uszach rozbrzmiewają słowa: „Nie zmarnuj swojego życia, nie zmarnuj czasu, talentów, relacji – żyj wartościami. Bądź sobą!” – mówi jedna z mam, która również uczestniczyła w rekolekcjach.

opol

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com