Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Uczniowie z Brooklynu wzięli udział w rekolekcjach dla młodzieży polonijnej w Amerykańskiej Częstochowie

03-12-2018

W dniach 17-18 lutego w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się dziesiąte rekolekcje dla młodzieży polonijnej, organizowane co roku przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. W rekolekcjach wzięli udział uczniowie PSD przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie.

Specjalni goście

W tym roku do Duchowej Stolicy Polonii przybyli specjalni goście – RYMcerze, czyli Bęsiu & DJ Yonas. Zespół ten tworzą dwaj przyjaciele, którzy prowadzą w polskich szkołach projekt „Nie zmarnuj swojego życia”. Spotkanie z młodzieżą rozpoczęło się wykładami o charakterze profilaktycznym, przeplatanymi muzyką RYMcerzy – rapem z wartościami. Podczas rekolekcji dzielili się oni własną historią zmagań z uzależnieniami oraz swoim doświadczeniem Boga. – Mamy nadzieję, że poprzez nasze świadectwa Bóg dotrze do wielu z was – mówili. Młodzież w wielkim skupieniu brała udział w eucharystii, modlitwach oraz adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas których powierzali swoje przemyślenia Bogu. Jak co roku, nie zabrakło zespołu „Effatha”, który poprzez śpiew, modlitwę i taniec dawał świadectwo o Bogu. Tegoroczne rekolekcje poprowadził i czuwał nad całością o. Dominik Libiszewski.

Konferencja i wystawa

Podczas rekolekcji młodzież mogła uczestniczyć w konferencji i obejrzeć wystawę na temat II wojny światowej i obrony Westerplatte. Zostały też przypomniane sylwetki „żołnierzy wyklętych”, m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego i sanitariuszki Danusi Siedzikówny ps. „Inka”. Spotkanie poprowadził dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki. Na zakończenie prelekcji uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym uczennica z PSD przy parafii M.B. Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie – Julia Krzyształowicz – została jednym ze zwycięzców. – Rekolekcje już za nami i wróciliśmy do naszego codziennego życia, ale czas spędzony w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii wciąż w nas pracuje, a w uszach rozbrzmiewają słowa: „Nie zmarnuj swojego życia, nie zmarnuj czasu, talentów, relacji – żyj wartościami. Bądź sobą!” – mówi jedna z mam, która również uczestniczyła w rekolekcjach.

opol

wróć

Fotorelacje

Zabawa wielkanocna w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski

W sobotę 17 marca 2018 roku w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Road) odbyła się Zabawa Wielkanocna dla Dzieci. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt dzieci. W programie imprezy były między innymi: wspólne przygotowania palemek wielkanocnych, malowanie pisanek, zabawa z Wielkanocnym Zajączkiem czy szukanie jajek-niespodzianek. Nie zabrakło też pysznych polskich przysmaków. Fot. Archiwum Klubu Sobieski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
03-25-2018
Spotkanie poświęcone korzystaniu ze źródeł genealogicznych
03-25-2018
Doroczna akcja „Dzieci dzieciom” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
03-25-2018
Rekolekcje w Parafii MB Częstochowskiej w Bostonie
03-25-2018
Niedziela z Pisanką na Polance
03-25-2018
Brunch Gniazda Sokołów #36
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com