Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Wyjątkowy wieczór z gwiazdami tenisa

08-31-2013

Agnieszka Radwańska - finalistka Wimbledonu z 2012 roku Agnieszka Radwańska...
Prace Elżbiety Baneckiej Podczas gali swoje...
Miłośnicy tenisa mieli możliwość porozmawiać z gwiazdami Miłośnicy tenisa...
Jerzy Janowicz Jerzy Janowicz -...
Johan Kriek i Ewa Junczyk-Ziomecka Galę poprowadził...
Caroline Woźniacki Caroline Woźniacki....
Red Hook Ramblers Red Hook Ramblers....
US Open Goes Polish W tegorocznej...
Z zaproszenia do Konsulatu skorzystało 13 tenisistek i tenisistów z Polski lub polskiego pochodzenia Z zaproszenia do...

13 tenisistek i tenisistów z Polski lub polskiego pochodzenia – zawodników tegorocznego turnieju US Open – gościła 26 sierpnia br. w rezydencji De Lamar’a na Manhattanie Konsul Generalna RP w Nowym Jorku Ewa Junczyk-Ziomecka.

Wśród nich można było zobaczyć Agnieszkę Radwańską, finalistkę Wimbledonu z 2012 roku oraz półfinalistkę z 2013 roku, zajmującą czwarte miejsce w ranking WTA w grze pojedynczej pań; Jerzego Janowicza, półfinalistę tegorocznego turnieju na kortach Wimbledon; Łukasza Kubota, ćwierćfinalistę z Wimbledonu z 2013 roku, w którym to ćwierćfinale zmierzył się z Jerzym Janowiczem, jak również finalistkę tegorocznego Wimbledonu w grze pojedynczej pań, Niemkę Sabine Lisicki, Angelikę Kerber z Niemiec i Caroline Woźniacki z Danii.

Miłośnicy tenisa mieli też możliwość porozmawiać z Mariuszem Frystenbergiem i Marcinem Matkowskim, Urszulą Radwańską, Aleksandrą Wozniak z Kanady, Alicją Rosolską, Katarzyną Piterą i Paulą Kanią. Gościem specjalnym był Wojciech Fibak, polski tenisista, finalista Masters i czterokrotny ćwierćfinalista turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, zwycięzca Australian Open w grze podwójnej, obecnie biznesmen i znawca sztuki.

Podczas gali profesor Elżbieta Banecka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ze specjalizacją z malarstwa i aneksem z grafiki, przedstawiła swoje prace, których powtarzającym się wątkiem były korty i piłeczki tenisowe. Jej prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych na całym świecie, w tym Brazylii, Francji, Niemczech, Japonii, USA i wielu innych krajach.

Gala, poprowadzona przez dwukrotnego zwycięzcę Australian Open w latach 80’, tenisistę Johana Kriek’a, odbyła się dzięki współpracy konsulatu ze znanym w środowisku nowojorskim działaczem sportowym Pawłem Gąsiorem oraz wsparciu sponsorów: SG Doyen LLC Strategic Consulting, INGLOT Cosmetics, AMBER Steak House, JUSTPERFECT Jewelry, ŻYWIEC Beer, NANOTECH, SEGAL GEBSKI PLLC, CHARLOTTE PATISSERIE, DONNAY & JOHAN KRIEK Tennis Academy.

Dodatkowo wyśmienite jedzenie z Amber Steakhouse, niesamowite desery z Charlotte Patisserie oraz muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Red Hook Ramblers złożyły się na wyjątkowość tego wieczoru. W tegorocznej edycji imprezy US Open Goes Polish wzięło udział ponad dwustu gości, wśród których nie zabrakło nowojorskiego korpusu dyplomatycznego – przedstawicieli z konsulatów Niemiec i Włoch, a także dyrektora ds. zawodników na US Open, pana Whitney’a Krafta.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com