Nowy Jork

poleć serwis drukuj
podatki Zainteresowani...

Rozlicz za darmo podatki w Centrum Polsko-Słowiańskim

02-08-2018

Działające w sercu polskiej dzielnicy na Greenpoincie Centrum Polsko-Słowiańskie każdego roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, organizuje bezpłatne rozliczenia podatkowe w ramach Programu VITA. W rozliczaniu podatków pomagają pracownicy IRS, którzy przychodzą w wyznaczone soboty na dyżury do Centrum Polsko-Słowiańskiego.

Czy spełniasz warunki?

Osoby, które chciałyby skorzystać z darmowego rozliczenia, muszą spełnić kilka warunków. – Jednym z nich jest dochód, który na rodzinę nie może przekroczyć 65,000 dolarów, dodatkowo podatnik nie może być właścicielem domu lub własnej firmy – wyjaśnia Bożena Mazińska, koordynator bezpłatnego rozliczenia oferowanego w Centrum Polsko-Słowiańskim. Zainteresowani darmowym rozliczeniem muszą pamiętać o tym, że na spotkanie z urzędnikami z IRS trzeba się wcześniej umówić na określony termin. – W tym roku zaczynamy rozliczać podatników w sobotę 17 lutego, na rozliczenia podatków przeznaczyliśmy również następujące soboty: 3 i 24 marca oraz 7 i 14 kwietnia – informuje Bożena Mazińska.

Niezbędne dokumenty

Na wcześniej umówione spotkanie należy zabrać ze sobą dokumenty tożsamości ze zdjęciem, oryginały kart Social Security lub numery ITIN (znane jako indywidualne numery rozliczeniowe) wszystkich osób, które będą uwzględnione na rozliczeniu podatkowym (żona, mąż, dzieci itp.). Trzeba pamiętać również o zabraniu ze sobą informacji o dochodach za 2017 rok – Formy W-2 i/lub Formy 1099, jak również informacji o dochodach z posiadanych kont bankowych, inwestycjach, kopie rozliczenia podatkowego za rok 2017.

Natomiast osoby, które otrzymywały zasiłek dla bezrobotnych (unemployment insurance), powinny okazać formę 1099-INT, a osoby, które rozliczają się jako samozatrudniające się (self-employed) powinny okazać zestawienie zarobków i rachunki poniesionych wydatków związanych z wykonywaną pracą – dodaje Mazińska.

Umów się na spotkanie

Aby uniknąć niepotrzebnych kolejek, w CP-S prowadzona jest lista osób zainteresowanych, które chcą rozliczyć swoje podatki za darmo, korzystając pomocy oferowanej przez Centrum. Aby umówić się na wizytę, należy zadzwonić pod numer tel. (718) 349-1143, (718) 383 25 90 lub wysłać swoje zgłoszenie drogą e-mailową na adres: immigrationpsc@yahoo.com lub adminassist@polishslaviccenter.com.

AGRA

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com