Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Za swój występ...

Dzień Babci i Dziadka w Polskiej Szkole Dokształcającej im. gen. K. Pułaskiego przy parafii św. Franciszki de Chantal na Borough

02-05-2018

Wieloletnią tradycją Polskiej Szkoły Dokształcającej im. gen. Kazimierza Pułaskiego przy parafii św. Franciszki de Chantal na Borough Park są uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka.

W niedzielę 21 stycznia, po mszy św. odprawionej w samo południe, babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i kawę oraz przedstawienie przygotowane przez najmłodszych uczniów z przedszkola i zerówki. Mali aktorzy, pod kierownictwem nauczycielek Moniki Katan i Małgorzaty Hajdasz, wjechali na scenę „pociągiem z daleka”, a następnie przeobrazili się w krasnoludki, małych świętych oraz zespół muzyczny śpiewający i grający kolędy. Babcie i dziadkowie z uśmiechem na twarzach i radością w oczach przyglądali się swoim utalentowanym wnuczkom i wnukom. Ze wzruszeniem przyjęli piękne życzenia: „Babciu i Dziadziu, bez Was taki smutny byłby świat, żyjcie więc nam 100 lat”.

Za swój występ dzieci otrzymały ogromne brawa, a następnie babcie i dziadkowie uściskali swoich milusińskich, którzy wręczyli im kolorowe laurki w kształcie kwiatów. Na zakończenie odbył się konkurs piosenki dla babć i dziadków. Z krótkim repertuarem wystąpił również pan Edward Pieniak, należący do chóru Angelus. Całość imprezy zakończyła się wspólnym śpiewaniem znanych polskich piosenek.

Beata Krużel

wróć

Fotorelacje

Zapusty Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

Zabawa na pożegnanie karnawału to jedna z tradycji Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie. W tym roku zapusty odbyły się 3 lutego. Jak zwykle przygotowaniem zabawy zajął się komitet rodzicielski oraz grono pedagogiczne. Podczas zabawy gościom podano gorącą kolację, a dzięki ciastom dostarczonym przez rodziców można było również zjeść coś słodkiego. Oprawę muzyczną zapewnił Dj Kaz. Fot. o. J. Żebrowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-25-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre w Hawthorne
02-25-2018
Msza św. i spotkanie ewangelizacyjne w kościele św. Michała w Derby
02-25-2018
90. urodziny ks. Anthony’ego Iwuca
02-25-2018
Obchody Dnia Myśli Braterskiej w kościele St. Frances De Chantal
02-25-2018
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Polonii of Long Island
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com