Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Za swój występ...

Dzień Babci i Dziadka w Polskiej Szkole Dokształcającej im. gen. K. Pułaskiego przy parafii św. Franciszki de Chantal na Borough

02-05-2018

Wieloletnią tradycją Polskiej Szkoły Dokształcającej im. gen. Kazimierza Pułaskiego przy parafii św. Franciszki de Chantal na Borough Park są uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka.

W niedzielę 21 stycznia, po mszy św. odprawionej w samo południe, babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i kawę oraz przedstawienie przygotowane przez najmłodszych uczniów z przedszkola i zerówki. Mali aktorzy, pod kierownictwem nauczycielek Moniki Katan i Małgorzaty Hajdasz, wjechali na scenę „pociągiem z daleka”, a następnie przeobrazili się w krasnoludki, małych świętych oraz zespół muzyczny śpiewający i grający kolędy. Babcie i dziadkowie z uśmiechem na twarzach i radością w oczach przyglądali się swoim utalentowanym wnuczkom i wnukom. Ze wzruszeniem przyjęli piękne życzenia: „Babciu i Dziadziu, bez Was taki smutny byłby świat, żyjcie więc nam 100 lat”.

Za swój występ dzieci otrzymały ogromne brawa, a następnie babcie i dziadkowie uściskali swoich milusińskich, którzy wręczyli im kolorowe laurki w kształcie kwiatów. Na zakończenie odbył się konkurs piosenki dla babć i dziadków. Z krótkim repertuarem wystąpił również pan Edward Pieniak, należący do chóru Angelus. Całość imprezy zakończyła się wspólnym śpiewaniem znanych polskich piosenek.

Beata Krużel

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com