Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Za swój występ...

Dzień Babci i Dziadka w Polskiej Szkole Dokształcającej im. gen. K. Pułaskiego przy parafii św. Franciszki de Chantal na Borough

02-05-2018

Wieloletnią tradycją Polskiej Szkoły Dokształcającej im. gen. Kazimierza Pułaskiego przy parafii św. Franciszki de Chantal na Borough Park są uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka.

W niedzielę 21 stycznia, po mszy św. odprawionej w samo południe, babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i kawę oraz przedstawienie przygotowane przez najmłodszych uczniów z przedszkola i zerówki. Mali aktorzy, pod kierownictwem nauczycielek Moniki Katan i Małgorzaty Hajdasz, wjechali na scenę „pociągiem z daleka”, a następnie przeobrazili się w krasnoludki, małych świętych oraz zespół muzyczny śpiewający i grający kolędy. Babcie i dziadkowie z uśmiechem na twarzach i radością w oczach przyglądali się swoim utalentowanym wnuczkom i wnukom. Ze wzruszeniem przyjęli piękne życzenia: „Babciu i Dziadziu, bez Was taki smutny byłby świat, żyjcie więc nam 100 lat”.

Za swój występ dzieci otrzymały ogromne brawa, a następnie babcie i dziadkowie uściskali swoich milusińskich, którzy wręczyli im kolorowe laurki w kształcie kwiatów. Na zakończenie odbył się konkurs piosenki dla babć i dziadków. Z krótkim repertuarem wystąpił również pan Edward Pieniak, należący do chóru Angelus. Całość imprezy zakończyła się wspólnym śpiewaniem znanych polskich piosenek.

Beata Krużel

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com