Nowy Jork

poleć serwis drukuj
W Carnegie Hall...

Gala ku pamięci Ignacego Paderewskiego zainauguruje obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

02-03-2018

21 lutego w Carnegie Hall odbędzie się niezwykły koncert, w którym zagra aż czterech pianistów. Gala koncertowa organizowana jest przez Kluby Gazety Polskiej w Ameryce we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku i ma na celu oddanie hołdu Ignacemu Paderewskiemu – wielkiemu patriocie, mężowi stanu, który większą część życia poświęcił dla idei odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gala jest flagową inicjatywą Konsulatu RP w Nowym Jorku oraz środowisk polonijnych i otworzy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w nowojorskim okręgu konsularnym.

Gala odbędzie się w Carnegie Hall Stern Audytorium, symbolicznym dla Polaków miejscu, gdzie 85 lat temu – dokładnie 18 lutego 1933 roku – miał miejsce ostatni koncert ojca naszej niepodległości – Ignacego Paderewskiego. W programie znajdą się najbardziej znane i lubiane utwory Fryderyka Chopina, które pianista wykonywał podczas koncertów w USA, jak również kompozycje własne Ignacego Paderewskiego. Dobór utworów ma na celu zademonstrować kunszt kompozytorów i odzwierciedlić ich narodowy charakter. W koncercie udział wezmą znakomici pianiści, zdobywcy wielu prestiżowych nagród podczas konkursów pianistycznych: trzej pianiści z Polski – Szymon Nehring, Łukasz Krupiński, Marek Bracha oraz amerykański pianista Kevin Kenner, jedyny Amerykanin, który zwyciężył jednocześnie w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Warszawie i Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.

Więcej szczegółów można znaleźć na: www.facebook.com/PaderewskiGala.

Bilety w cenie od 17 dolarów są do nabycia na stronie internetowej Carnegie Hall.

wem

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com