Nowy Jork

poleć serwis drukuj
W Carnegie Hall...

Gala ku pamięci Ignacego Paderewskiego zainauguruje obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

02-03-2018

21 lutego w Carnegie Hall odbędzie się niezwykły koncert, w którym zagra aż czterech pianistów. Gala koncertowa organizowana jest przez Kluby Gazety Polskiej w Ameryce we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku i ma na celu oddanie hołdu Ignacemu Paderewskiemu – wielkiemu patriocie, mężowi stanu, który większą część życia poświęcił dla idei odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gala jest flagową inicjatywą Konsulatu RP w Nowym Jorku oraz środowisk polonijnych i otworzy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w nowojorskim okręgu konsularnym.

Gala odbędzie się w Carnegie Hall Stern Audytorium, symbolicznym dla Polaków miejscu, gdzie 85 lat temu – dokładnie 18 lutego 1933 roku – miał miejsce ostatni koncert ojca naszej niepodległości – Ignacego Paderewskiego. W programie znajdą się najbardziej znane i lubiane utwory Fryderyka Chopina, które pianista wykonywał podczas koncertów w USA, jak również kompozycje własne Ignacego Paderewskiego. Dobór utworów ma na celu zademonstrować kunszt kompozytorów i odzwierciedlić ich narodowy charakter. W koncercie udział wezmą znakomici pianiści, zdobywcy wielu prestiżowych nagród podczas konkursów pianistycznych: trzej pianiści z Polski – Szymon Nehring, Łukasz Krupiński, Marek Bracha oraz amerykański pianista Kevin Kenner, jedyny Amerykanin, który zwyciężył jednocześnie w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Warszawie i Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.

Więcej szczegółów można znaleźć na: www.facebook.com/PaderewskiGala.

Bilety w cenie od 17 dolarów są do nabycia na stronie internetowej Carnegie Hall.

wem

wróć

Fotorelacje

Zapusty Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

Zabawa na pożegnanie karnawału to jedna z tradycji Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie. W tym roku zapusty odbyły się 3 lutego. Jak zwykle przygotowaniem zabawy zajął się komitet rodzicielski oraz grono pedagogiczne. Podczas zabawy gościom podano gorącą kolację, a dzięki ciastom dostarczonym przez rodziców można było również zjeść coś słodkiego. Oprawę muzyczną zapewnił Dj Kaz. Fot. o. J. Żebrowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-25-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre w Hawthorne
02-25-2018
Msza św. i spotkanie ewangelizacyjne w kościele św. Michała w Derby
02-25-2018
90. urodziny ks. Anthony’ego Iwuca
02-25-2018
Obchody Dnia Myśli Braterskiej w kościele St. Frances De Chantal
02-25-2018
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Polonii of Long Island
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com