Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Wspólne zdjęcie...
Występ polonijnych...

Wyjątkowy występ na Dzień Babci i Dziadka w Polskiej Szkole Dokształcającej w Rockaway Beach na Queensie

02-03-2018

Łzy szczęścia pojawiły się na twarzach gości, którzy wzięli udział w bardzo wzruszającym i pełnym ciepła występie przygotowanym przez uczniów z Polskiej Szkoły Dokształcającej w Rockaway Beach na Queensie.

W sobotę 20 stycznia w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki w Rockaway Beach odbyła się specjalna uroczystość dla wyjątkowych gości – babć i dziadków. – Poprzez wiersze, taniec, życzenia i piosenki nasi uczniowie pokazali wielką miłość, przywiązanie i radość z tego, że ich babcie i dziadkowie są z nami. Dzieciaki przeniosły naszych gości w czasy, kiedy oni sami byli jeszcze dziećmi, recytując ten wiersz: „wciąż mówią o tych latach, gdy jeszcze dzieckiem był mój tata, a nasza mama bez swych lalek do łóżka iść nie chciała wcale, a dziadek, gdy był malutki, to nie nosił adidasów, tylko butki, nie miał wąsów ani brody, no i nie chciał jeść marchewki, tylko lody – opowiada Agnieszka Misior, dyrektorka placówki.

W szkolnej akademii dedykowanej babciom i dziadkom udział wzięli wszyscy uczniowie. Grupa przedszkolna w „prezencie” dla przybyłych gości zatańczyła polkę. Na koniec wnuki i wnuczki obdarowały swoich najbliższych prezentami. Komitet Rodzicielski przygotował słodki poczęstunek, dla wszystkich tradycyjnie była też pizza.

Natomiast w niedzielę 21 stycznia uczniowie ze szkoły w Rockaway Beach na Queensie zaprezentowali przedstawienie dla babć i dziadków w kościele św. Róży z Limy. – W trakcie przedstawienia odśpiewaliśmy dla wszystkich „100 lat”, dwukrotnie. Zostały również wręczone laurki, samodzielnie wykonane przez naszych uczniów. Dziękuję rodzicom i nauczycielom za wspaniałe przygotowanie dzieci, za radość i wzruszenia, za pełen profesjonalizm – podsumowuje Agnieszka Misior.

AG

wróć

Fotorelacje

Dzień Matki w Sokolni w New Britain

13 maja w Sokolni odbył się uroczysty bankiet z okazji Dnia Matki. Podczas bankietu program artystyczny przedstawiły dzieci ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain. Przed zgromadzonymi w Sokolni zaprezentowało się ponad 50 uczniów: grupa taneczna prowadzona przez Anię Hayes, szkolny chór pod kierownictwem Urszuli Niemczyckiej i Marzeny Radziwon oraz przedszkolaki, które pod opieką Jolanty Szymańskiej przygotowały występ taneczno-wokalny. Fot. Marek Smialkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
05-25-2018
Dyżur konsularny w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater
05-26-2018
Piknik Szkoły Języka Polskiego im. św. Wojciecha w Filadelfii
05-26-2018
Festiwal „Polska przez wieki”
05-26-2018
Wieczór karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
05-26-2018
Casting do konkursu Miss Polonia CT 2019
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com