Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Wspólne zdjęcie...
Występ polonijnych...

Wyjątkowy występ na Dzień Babci i Dziadka w Polskiej Szkole Dokształcającej w Rockaway Beach na Queensie

02-03-2018

Łzy szczęścia pojawiły się na twarzach gości, którzy wzięli udział w bardzo wzruszającym i pełnym ciepła występie przygotowanym przez uczniów z Polskiej Szkoły Dokształcającej w Rockaway Beach na Queensie.

W sobotę 20 stycznia w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki w Rockaway Beach odbyła się specjalna uroczystość dla wyjątkowych gości – babć i dziadków. – Poprzez wiersze, taniec, życzenia i piosenki nasi uczniowie pokazali wielką miłość, przywiązanie i radość z tego, że ich babcie i dziadkowie są z nami. Dzieciaki przeniosły naszych gości w czasy, kiedy oni sami byli jeszcze dziećmi, recytując ten wiersz: „wciąż mówią o tych latach, gdy jeszcze dzieckiem był mój tata, a nasza mama bez swych lalek do łóżka iść nie chciała wcale, a dziadek, gdy był malutki, to nie nosił adidasów, tylko butki, nie miał wąsów ani brody, no i nie chciał jeść marchewki, tylko lody – opowiada Agnieszka Misior, dyrektorka placówki.

W szkolnej akademii dedykowanej babciom i dziadkom udział wzięli wszyscy uczniowie. Grupa przedszkolna w „prezencie” dla przybyłych gości zatańczyła polkę. Na koniec wnuki i wnuczki obdarowały swoich najbliższych prezentami. Komitet Rodzicielski przygotował słodki poczęstunek, dla wszystkich tradycyjnie była też pizza.

Natomiast w niedzielę 21 stycznia uczniowie ze szkoły w Rockaway Beach na Queensie zaprezentowali przedstawienie dla babć i dziadków w kościele św. Róży z Limy. – W trakcie przedstawienia odśpiewaliśmy dla wszystkich „100 lat”, dwukrotnie. Zostały również wręczone laurki, samodzielnie wykonane przez naszych uczniów. Dziękuję rodzicom i nauczycielom za wspaniałe przygotowanie dzieci, za radość i wzruszenia, za pełen profesjonalizm – podsumowuje Agnieszka Misior.

AG

wróć

Fotorelacje

Zapusty Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

Zabawa na pożegnanie karnawału to jedna z tradycji Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie. W tym roku zapusty odbyły się 3 lutego. Jak zwykle przygotowaniem zabawy zajął się komitet rodzicielski oraz grono pedagogiczne. Podczas zabawy gościom podano gorącą kolację, a dzięki ciastom dostarczonym przez rodziców można było również zjeść coś słodkiego. Oprawę muzyczną zapewnił Dj Kaz. Fot. o. J. Żebrowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-25-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre w Hawthorne
02-25-2018
Msza św. i spotkanie ewangelizacyjne w kościele św. Michała w Derby
02-25-2018
90. urodziny ks. Anthony’ego Iwuca
02-25-2018
Obchody Dnia Myśli Braterskiej w kościele St. Frances De Chantal
02-25-2018
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Polonii of Long Island
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com