Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Wspólne zdjęcie...
Występ polonijnych...

Wyjątkowy występ na Dzień Babci i Dziadka w Polskiej Szkole Dokształcającej w Rockaway Beach na Queensie

02-03-2018

Łzy szczęścia pojawiły się na twarzach gości, którzy wzięli udział w bardzo wzruszającym i pełnym ciepła występie przygotowanym przez uczniów z Polskiej Szkoły Dokształcającej w Rockaway Beach na Queensie.

W sobotę 20 stycznia w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki w Rockaway Beach odbyła się specjalna uroczystość dla wyjątkowych gości – babć i dziadków. – Poprzez wiersze, taniec, życzenia i piosenki nasi uczniowie pokazali wielką miłość, przywiązanie i radość z tego, że ich babcie i dziadkowie są z nami. Dzieciaki przeniosły naszych gości w czasy, kiedy oni sami byli jeszcze dziećmi, recytując ten wiersz: „wciąż mówią o tych latach, gdy jeszcze dzieckiem był mój tata, a nasza mama bez swych lalek do łóżka iść nie chciała wcale, a dziadek, gdy był malutki, to nie nosił adidasów, tylko butki, nie miał wąsów ani brody, no i nie chciał jeść marchewki, tylko lody – opowiada Agnieszka Misior, dyrektorka placówki.

W szkolnej akademii dedykowanej babciom i dziadkom udział wzięli wszyscy uczniowie. Grupa przedszkolna w „prezencie” dla przybyłych gości zatańczyła polkę. Na koniec wnuki i wnuczki obdarowały swoich najbliższych prezentami. Komitet Rodzicielski przygotował słodki poczęstunek, dla wszystkich tradycyjnie była też pizza.

Natomiast w niedzielę 21 stycznia uczniowie ze szkoły w Rockaway Beach na Queensie zaprezentowali przedstawienie dla babć i dziadków w kościele św. Róży z Limy. – W trakcie przedstawienia odśpiewaliśmy dla wszystkich „100 lat”, dwukrotnie. Zostały również wręczone laurki, samodzielnie wykonane przez naszych uczniów. Dziękuję rodzicom i nauczycielom za wspaniałe przygotowanie dzieci, za radość i wzruszenia, za pełen profesjonalizm – podsumowuje Agnieszka Misior.

AG

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com