Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Wspólne zdjęcie...
Występ polonijnych...

Wyjątkowy występ na Dzień Babci i Dziadka w Polskiej Szkole Dokształcającej w Rockaway Beach na Queensie

02-03-2018

Łzy szczęścia pojawiły się na twarzach gości, którzy wzięli udział w bardzo wzruszającym i pełnym ciepła występie przygotowanym przez uczniów z Polskiej Szkoły Dokształcającej w Rockaway Beach na Queensie.

W sobotę 20 stycznia w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki w Rockaway Beach odbyła się specjalna uroczystość dla wyjątkowych gości – babć i dziadków. – Poprzez wiersze, taniec, życzenia i piosenki nasi uczniowie pokazali wielką miłość, przywiązanie i radość z tego, że ich babcie i dziadkowie są z nami. Dzieciaki przeniosły naszych gości w czasy, kiedy oni sami byli jeszcze dziećmi, recytując ten wiersz: „wciąż mówią o tych latach, gdy jeszcze dzieckiem był mój tata, a nasza mama bez swych lalek do łóżka iść nie chciała wcale, a dziadek, gdy był malutki, to nie nosił adidasów, tylko butki, nie miał wąsów ani brody, no i nie chciał jeść marchewki, tylko lody – opowiada Agnieszka Misior, dyrektorka placówki.

W szkolnej akademii dedykowanej babciom i dziadkom udział wzięli wszyscy uczniowie. Grupa przedszkolna w „prezencie” dla przybyłych gości zatańczyła polkę. Na koniec wnuki i wnuczki obdarowały swoich najbliższych prezentami. Komitet Rodzicielski przygotował słodki poczęstunek, dla wszystkich tradycyjnie była też pizza.

Natomiast w niedzielę 21 stycznia uczniowie ze szkoły w Rockaway Beach na Queensie zaprezentowali przedstawienie dla babć i dziadków w kościele św. Róży z Limy. – W trakcie przedstawienia odśpiewaliśmy dla wszystkich „100 lat”, dwukrotnie. Zostały również wręczone laurki, samodzielnie wykonane przez naszych uczniów. Dziękuję rodzicom i nauczycielom za wspaniałe przygotowanie dzieci, za radość i wzruszenia, za pełen profesjonalizm – podsumowuje Agnieszka Misior.

AG

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com