Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Bożonarodzeniowy spektakl w Polskiej Szkole im. Wisławy Szymborskiej w Port Chester

01-04-2018

Uczniowie w wieku...
Fot. Dariusz...
Fot. Dariusz...
Fot. Dariusz...
Fot. Dariusz...
Fot. Dariusz...

W niedzielę 17 grudnia w kościele Corpus Christi, który mieści się przy 135 South Regent St, Port Chester, tuż po polskiej mszy św. o godz. 11.00, Polska Szkoła Dokształcającą im. Wisławy Szymborskiej wystawiła przestawienie jasełkowe pt. „Cud Betlejemskiej Nocy”.

Wyjątkowe jasełka

W jasełkach wzięli udział uczniowie w wieku od 3 do 15 lat, którzy przedstawili historię narodzin Jezusa i wprowadzili rodziców, nauczycieli i wszystkich zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. W programie znalazło się też wspólne kolędowanie i wizyta św. Mikołaja – relacjonuje Anna Brodziewska, dyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Wisławy Szymborskiej w Port Chester.

Zgromadzona na sali publiczność miała okazję usłyszeć pastorałkę „Świeć gwiazdeczko” w wykonaniu najmłodszych dzieci, góralską kolędę „Gore gwiazda”, którą zaśpiewali pierwszoklasiści, „Oj, Maluśki” wykonaną przez dzieci z klasy II i „Kolędę aniołów” zaśpiewaną przez uczniów klasy IV. Dzieci z poszczególnych klas wystąpiły w kostiumach: przedszkolaki i dzieci z klasy „0” przebrane były za pasterzy, pierwszoklasiści zaprezentowali się w strojach góralskich, klasa II w tym dniu składała się z Krakowiaków i Krakowianek, a czwartoklasiści przywdziali stroje aniołków. W roli Maryi wystąpiła Angelica Przyslak, natomiast Józefa zagrał Adam McFarlane. Uczniowie z klasy III wcielili się w role Trzech Króli i rycerzy. Na scenie wystąpili także rodzice, którzy wsparli wokalnie małych aktorów.

Świąteczny klimat

Po przedstawieniu ks. Tomasz Grzegorzewski pobłogosławił opłatki, którymi następnie wszyscy zgromadzeni dzielili się i składali sobie serdeczne życzenia. Nie zabrakło niespodzianki dla dzieci, prawdziwych polskich paczek ze słodyczami, które wręczył im Mikołaj. Na koniec rodzice serwowali wszystkim własnoręcznie przyrządzony, pyszny świąteczny lunch, na który składały się tradycyjne, polskie potrawy – opowiada pani dyrektor, podkreślając, że wszyscy bardzo miło spędzili czas w rodzinnej i świątecznej atmosferze. – Była to bardzo dobra okazja do integracji środowiska polonijnego Port Chester i okolic – dodaje.

Polska Szkoła im. Wisławy Szymborskiej w Port Chester liczy w tym roku szkolnym 62 uczniów, które pod czujnym okiem siedmiu nauczycieli w każdą sobotę w godz. 9.00-13.00 uczą się języka polskiego, historii, geografii oraz tradycji i kultury polskiej. – Jasełka to w każdym roku szkolnym największy projekt w naszej szkole, za którego przygotowanie odpowiada cała nasza społeczność. Wszyscy nauczyciele pracują nas scenariuszem, rodzice przygotowują jedzenie. A ja, jako dyrektor, czuwam nad tym, aby wszystko przebiegało sprawnie i aby ten dzień był wyjątkowy. Taki jest co roku i ku mojej radości taki też był tym razem – podsumowuje pani Anna Brodziewska.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-24-2018
Doroczny letni festyn parafialny w parafii Christ the Reedemer
07-25-2018
Błogosławieństwo pojazdów i kierujących w parafii św. Róży z Limy
07-26-2018
Koncert „Król Polki”
07-27-2018
XV Kongres Trzeźwości w Sanktuarium MB Częstochowskiej w Doylestown
07-27-2018
Zabawa taneczna w Klubie Pułaskiego w Central Falls
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com