Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Polonijny opłatek i jasełka w Polskiej Szkole Społecznej w Mahopac

01-04-2018

W niedzielę 10 grudnia w Polskiej Szkole Społecznej w Mahopac odbyło się doroczne polonijne spotkanie opłatkowe połączone z przedstawieniem jasełkowym.

Do tradycyjnej wieczerzy zasiadło w tym roku wyjątkowo wielu gości. Choć szkoła liczy tylko 80 uczniów, to w polonijnym opłatku wzięło udział około 300 osób. Za przygotowanie wieczerzy odpowiedzialni byli rodzice, a na suto zastawionym stole znalazły się m.in. takie potrawy jak smażona ryba, pierogi, kapusta z grzybami, barszcz czerwony z uszkami i różne rodzaje ciast.

Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły. – Przygotowaniem do jasełek jak co roku „zarządzała” nasza pani dyrektor Joasia Pilarska, ale cała kadra nauczycielska i rodzice bardzo pomagali – mówi pani Marta Gil, jedna z nauczycielek. Barwne kostiumy, gra młodych aktorów i śpiewane przez nich kolędy wywarły na publiczności duże wrażenie i przysporzyły widzom wielu wzruszeń. Po przedstawieniu pani dyrektor Joanna Pilarska oficjalnie pożegnała uczniów, którzy w tym roku podeszli do egzaminu LOTE (Regents) i po raz ostatni brali udział w jasełkach.

Tego dnia dzieci z Polskiej Szkoły czekała jeszcze dodatkowa atrakcja: wizyta św. Mikołaja, który na swych saniach miał prezenty zarówno dla uczniów, jak i innych dzieci obecnych na sali. – Fundatorem prezentów zawsze jest Polsko-Amerykański Klub Dziedzictwa w Mahopac – informuje pani Marta Gil. Św. Mikołaj chętnie też pozował do pamiątkowych zdjęć.

Dużą popularnością cieszył się minikiermasz, na którym można było nabyć opłatki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, domki z piernika i kolorowe mydełka wykonane przez jedną z uczennic.

Nie pobieramy opłat za wstęp. Uczta wigilijna jest zawsze wystawna, a Mikołaj daje prezenty wszystkim dzieciom. Jesteśmy bardzo dumni z tych naszych corocznych spotkań – podsumowuje pani Marta, dodając, że są zawsze tak udane dzięki zaangażowaniu całej lokalnej polonijnej społeczności.

opr. JLS


Oficjalni sponsorzy spotkania:

  • Polsko-Amerykański Klub Dziedzictwa w Mahopac
  • Polish Deli w Mahopac
  • Rumcajs Polish Deli
  • Państwo Rusinowscy
  • P. Janusz Bogus
  • Greenpoint Tree Service
  • P. Sławek Biernat

Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,848.html

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-24-2018
Doroczny letni festyn parafialny w parafii Christ the Reedemer
07-25-2018
Błogosławieństwo pojazdów i kierujących w parafii św. Róży z Limy
07-26-2018
Koncert „Król Polki”
07-27-2018
XV Kongres Trzeźwości w Sanktuarium MB Częstochowskiej w Doylestown
07-27-2018
Zabawa taneczna w Klubie Pułaskiego w Central Falls
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com