Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Królowa Jesieni...
Królową Jesieni...
Prowadzący imprezę...
Solenizanci obecni...
W balu andrzejkowym...

Królowa Jesieni z Ridgewood

12-07-2017

Toasty, życzenia i gratulacje, a także dobra zabawa i wyśmienite humory dominowały podczas balu andrzejkowego zorganizowanego na Ridgewood w parafii św. Macieja. Punktem kulminacyjnym był jednak wybór Królowej Jesieni, którą została Paulina Wilczęga.

Od kilku lat dzielnica Ridgewood należąca do Queensu uważana jest za jedno z największych polonijnych skupisk Nowego Jorku. Dowodem tego może być fakt, że w sobotę 25 listopada odbyły się tam, aż trzy imprezy andrzejkowe zorganizowane przy wieloetnicznych parafiach, w których odprawiane są polskie msze święte. Popularne wśród naszych rodaków Andrzejki obchodzono w parafii św. Alojzego (St. Aloysius Church), w parafii Matki Bożej Cudownego Medalika (Our Lady of the Miraculous Medal Church), a także w parafii św. Macieja (St. Matthias's Parish), która skupia największą liczbę polskich wiernych zamieszkujących Ridgewood. I właśnie organizowane tam od wielu lat imprezy przyciągają dużą ilość ludzi spragnionych dobrej zabawy.

Tak też było tym razem, gdzie mimo dwóch innych, podobnych zabaw odbywających się w promieniu jednej mili na Andrzejkach „u św. Macieja” pojawiło się ponad 170 osób. Zapewne miała na to wpływ dobra opinia na temat wcześniejszych imprez tam organizowanych, a także ciekawy program i rewelacyjny zespół muzyczny – The Masters – który przygrywał do tańca. Do tego dochodzi także świetna atmosfera, dobre jedzenie i bardzo atrakcyjne nagrody, które można wygrać w loterii fantowej. I właśnie loteria podczas Andrzejek ma bardzo duże znaczenie, ponieważ związana jest również z wyborem Królowej Jesieni. O randze tej imprezy świadczy również fakt, że swoją obecnością zaszczycili ją: Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2017 Sławomir Platta, a także bp Neil Tiedemann, proboszcz parafii św. Macieja oraz jej administrator ksiądz Dariusz Blicharz i kilku polskich kapłanów z okolicznych parafii.

„Sto lat” dla solenizantów

Andrzejki, jak sama nazwa wskazuje, organizowane są głównie z myślą o osobach noszących imię Andrzej i takich mężczyzn nie zabrakło podczas tegorocznego balu „u św. Macieja”. W pewnym momencie wszyscy panowie noszący to imię zostali poproszeni o wyjście na środek sali, gdzie panie z Komitetu Parafialnego organizującego imprezę wręczyły im piękne róże, a także kieliszki z szampanem, by mogli wspólnie z pozostałymi uczestnikami zabawy wznieść toast. Oczywiście pojawiły się życzenia oraz wspólnie „sto lat” odśpiewane przez całą salę przy akompaniamencie zespołu The Masters. Niektórzy solenizanci, a zwłaszcza ci, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tej ceremonii, byli mocno wzruszeni i pozytywnie zaskoczeni.

Królowa Jesieni

Konkurs ten przeprowadzany jest podczas zabaw andrzejkowych na Ridgewood od kilku lat i łączy przyjemne z pożytecznym. Jest to świetna zabawa dla jej uczestniczek, pozwalająca przy okazji zebrać dodatkowe pieniądze, które organizatorzy – Komitet Parafialny – przeznaczają na fundusz remontowy związany z renowacją kościoła św. Macieja, m.in. na naprawę jego przeciekającego dachu. Pieniądze, które zgromadziły kandydatki do tytułu Królowej Jesieni, pochodziły ze sprzedaży kuponów na loterię fantową. Zasada konkursu polega na tym, że wytypowane wcześniej dorosłe kobiety mają za zadanie sprzedać jak największą ilość kuponików. W związku z tym wyboru Królowej Jesieni dokonują wszyscy uczestnicy balu andrzejkowego, którzy przy okazji zwracają uwagę na wiele cech charakteryzujących kandydatki. Na pewno na ilość sprzedanych kuponików wpływ ma operatywność i siła perswazji dziewczyn, ich aparycja i prezencja oraz wiele innych osobistych cech. Dlatego też wybór Królowej Jesieni zawsze przynosi wiele emocji i pozytywnej energii, a także cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników imprezy. W tym roku o ten tytuł walczyły cztery dziewczyny: Anita Jaźwińska, Aleksandra Rogala, Aleksandra Wójtowicz oraz Paulina Wilczęga, która ostatecznie została Królową Jesieni. Laureatka konkursu nie kryła zaskoczenia i radości, poza tym mieszka na Ridgewood i w dodatku po raz pierwszy uczestniczyła w imprezie organizowanej na terenie parafii św. Macieja. Prócz tytułu otrzymała kosz z jesiennymi owocami, a także bilet na bal sylwestrowy, który również odbędzie się „u św. Macieja”, oraz piękną pelerynę ozdobioną kolorowymi, jesiennymi barwami, w której bawiła się do końca imprezy.

BSM

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com