Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Komitet...

Polonia of Long Island, Inc. po raz 14. zachęca studentów do ubiegania się o stypendia!

12-07-2017

Działająca charytatywnie już od ponad 23 lat organizacja Polonia of Long Island, Inc. rozpoczęła przyjmowanie aplikacji na stypendia, które przyznane zostaną najzdolniejszym studentom polskiego pochodzenia.

Pomocna dłoń

Program stypendialny funkcjonuje już od 13 lat. Przez ten czas w jego ramach pomoc finansową otrzymało 84 studentów na łączną kwotę 85,200 dolarów. W tym roku ponownie zbiórkę funduszy rozpoczęto podczas III Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, który odbył się w ponad stu placówkach na całym świecie, a po raz trzeci w Copiague. Polonia of Long Island, Inc. czynnie bierze udział w obchodach tego dnia, sprzedając tradycyjne polskie jedzenie podarowane organizacji przez lokalne biznesy. Dochód ze sprzedaży rozpoczyna zbiórkę funduszy na stypendia.

Kryteria

Jak co roku aplikacje na stypendia mogą składać studenci polskiego pochodzenia, którzy ukończyli pierwszy rok studiów oraz spełniają kilka dodatkowych warunków. Muszą studiować w pełnym wymiarze godzin (minimum 12 kredytów) i przedłożyć oryginał oficjalnego dokumentu z ocenami z uczelni, na której studiują (official tran scripts; kopie nie będą akceptowane) z minimalną średnią ocen (GPA) wynoszącą 3.2. Kandydaci muszą także napisać wypracowanie w języku angielskim na jeden z dwóch tematów: „Irena Sendler – a hero of genocide. Do you think she should be today’s role model” lub „Tadeusz Kościuszko – an exemplary patriot, symbol of freedom, national hero of two nations: Poland and United States”. Aplikujący o stypendium muszą posiadać własne lub rodzinne członkostwo w Polonia of Long Island, Inc., przy czym przez członkostwo rozumie się przynależność do tej organizacji lub do Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, połączoną z odprowadzaniem składki na Polonia of Long Island, Inc., która jest jednym ze sponsorów P-SFUK.

Termin

Wnioski będą przyjmowane do 20 stycznia 2018 roku. Formularze oraz dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.lipl.org lub uzyskać pod numerami: 516-8350-5056 i 631-960-6133.

Stypendia zostaną wręczone podczas XII Gali Polonia of Long Island, Inc., która odbędzie się 10 lutego 2018 r. o godz. 19:30 w Chateau La Mer w Lindenhurst. Będzie to jednocześnie Bal Walentynkowy, na który Polonia of Long Island, Inc. wszystkich serdecznie zaprasza.

IMW

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com