Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Według nowych...

Nowe regulacje w prawie pracy korzystne dla pracowników

11-23-2017

Nagła zmiana grafiku? Odwołany urlop? Telefon od szefa, który informuje, że jesteśmy pilnie potrzebni w pracy? Zanosi się na to, że już wkrótce tego typu praktyki zostaną ukrócone.

Nowe regulacje wprowadzą zasady fair-play między pracodawcami a pracownikami i pozwolą obu grupom na większą elastyczność – twierdzi gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo. Zgodnie z nowymi przepisami grafik pracownika będzie ustalany z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem. Za nagłe wezwanie do pracy pracownikowi będzie przysługiwało dodatkowe wynagrodzenie. Pracodawcy będę podlegać kontroli w zakresie realizacji i przestrzegania nowych norm pracy. Jednak nowa ustawa przewiduje też pewne zmiany korzystne dla pracodawców, między innymi możliwość oferowania nowych zmian bez premii w ciągu dwóch pierwszych tygodni zatrudnienia lub brak kary, jeśli ze względów atmosferycznych plan pracy uległ zmianie, a pracodawca poinformował o tym z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem. 22 listopada propozycje zostały opublikowane w Rejestrze Stanowym, w ciągu kolejnych 45 dni można zgłaszać do nich uwagi.

JLS

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com