Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Według nowych...

Nowe regulacje w prawie pracy korzystne dla pracowników

11-23-2017

Nagła zmiana grafiku? Odwołany urlop? Telefon od szefa, który informuje, że jesteśmy pilnie potrzebni w pracy? Zanosi się na to, że już wkrótce tego typu praktyki zostaną ukrócone.

Nowe regulacje wprowadzą zasady fair-play między pracodawcami a pracownikami i pozwolą obu grupom na większą elastyczność – twierdzi gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo. Zgodnie z nowymi przepisami grafik pracownika będzie ustalany z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem. Za nagłe wezwanie do pracy pracownikowi będzie przysługiwało dodatkowe wynagrodzenie. Pracodawcy będę podlegać kontroli w zakresie realizacji i przestrzegania nowych norm pracy. Jednak nowa ustawa przewiduje też pewne zmiany korzystne dla pracodawców, między innymi możliwość oferowania nowych zmian bez premii w ciągu dwóch pierwszych tygodni zatrudnienia lub brak kary, jeśli ze względów atmosferycznych plan pracy uległ zmianie, a pracodawca poinformował o tym z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem. 22 listopada propozycje zostały opublikowane w Rejestrze Stanowym, w ciągu kolejnych 45 dni można zgłaszać do nich uwagi.

JLS

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com